İnternet’ten Yemek Siparişinde Corona Önlemi

İnternet üzerinden milyonlarca kişiye hizmet veren bir şirket Corona Virüse karşı önlem almak için kolları sıvadı.

İnternet’ten yemek siparişi alan ve motor kuryelerle vatandaşlara ulaştıran firma, vatandaşların ve motor kuryelerin Corona Virüse karşı tedbir almalarını sağlamak için İnternet sitelerinde yeni bir uygulama başlattı.

Temassız Teslimat 

Corona Virüs vakıasının ülkemizde de görülmesinin ardından vatandaşlar marketlere akın etmiş ve birçok ürünün bitmesine neden olmuştu. Bazı vatandaşlar ise İnternet’ten  alışveriş yaparak tüketecekleri malzemeleri evlerinde beklemeyi tercih etmişlerdi. İlk günlerde gece geç saatlere kadar çalışan motor kuryeler vatandaşların siparişlerini hızla teslim etmişlerdi. Ancak bu seferde teslim eden ile teslim alan arasında bir virüs bulaşması olabilir endişesi ortaya atılmıştı. Tam bu sorunlar ışığında İnternet üzerinden yemek siparişi alan bir uygulama yeni bir farkındalık yaratarak temassız teslimat seçeneğini vatandaşlara sundu.

yemekseperti (2)

Bu uygulama ile hem motor kuryelerin hem de evlerinde siparişleri bekleyen vatandaşların Corona Virüse karşı tedbir alması amaçlandı. Gün içinde uygulama üzerinden alışveriş yapanlar sürekli  “Yemeğiniz elden değil, kapınıza asılarak teslim edilsin” ifadeleri ile karşılaştılar. Corona Virüse karşı alınan bu tedbir İnternet üzerinden yemek siparişi veren vatandaşların beğenisini kazandı.

İki Adımda Teslimat

Temassız Teslimat için vatandaşların yapması gerekense çok basit. Önce istedikleri ürünü seçip daha sonra “siparişi online kredi kartı veya cüzdan ile online olarak öde” seçeneğine veya “Sipariş notunu alarak sizin için otomatik olarak eklenmiş temassız teslimat notunu seçin” adımlarında birini seçmeleri yeterli. Siparişleri onlıne olarak ödendikten sonra motor kurye siparişi verilen adrese getirip kapıya asacak ve böylelikle Corona Virüse karşı bir tedbir daha alınmış olacaktır.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir