İçişleri Bakanlığı Yeni Bir Genelge Yayınladı

İçişleri Bakanlığı Corona Virüs Salgını kapsamında bir dizi karar içeren genelgeler yayınlayarak tedbirleri arttırdı.

İçişleri Bakanlığı Sağlık Bakanlığı ile yapılan koordineli toplantılar sonucunda Corona Virüs Salgınının ilk günlerinden itibaren tedbir önlemlerini artıran bir dizi genelge yayınladı. Bu genelgeler ile bir çok işletmenin faaliyetleri geçici olarak sonlandırıldı veya ulaşım alanından bir çok alana kadar düzenlemeler yapıldı.

Sosyete Pazarları Geçici Olarak Kapatıldı

İçişleri Bakanlığının yaklaşık 00.00 sularında aldığı karar sonucunda özellikle halk arasında sosyete pazarı olarak bilinen alanlar dahil olmak üzere birçok ilçe ve semt pazar yeri hakkında yeni genelge yayınlandı. Bu genelge ile vatandaşların zaruri olmayan ihtiyaçlarının satıldığı pazarlar geçici olarak satışlarını sonlandıracak.

sosyete

Halk arasında sosyete pazarı olarak bilinen her türlü ürünün olduğu ve zaruri ihtiyaç ürünlerinin satışının yapılmadığı yerler geçici olarak faaliyetlerine ara verecek. 27 Mart saat 17.00 itibari ile başlayacak tedbirler kapsamında vatandaşların zaruri ihtiyaçlarının satışa sunulduğu pazarlarda ise temas önlenecek ve virüsün bulaşmasına engel olunması şartı ile hizmet verilmeye devam edilecek. Meyve,sebze ve benzeri ürünlerde paketlenmemiş veya poşetsiz açıkta satışlara izin verilmeyecek. Ayrıca pazar alanları en geç 19.00’da faaliyetlerini bitirmiş olacak.

Alınan Tedbirler Salgına Karşı Bir Önlem

Vatandaşların kalabalık yerlerden uzak tutulması ve Corona Virüs Salgınının daha fazla ilerlememesi için alınan kararlar sonucunda vatandaşlara evde kalma çağrısı yinelendi. Ayrıca zaruri olmadıkça evden çıkılmaması gerektiği vurgulandı. Alınan önlemlerin salgının en kısa sürede bitmesi amaçlı olduğu hatırlatıldı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir