Petrol Ürünlerinde İndirim Bekleniyor

Petrol ürünlerinde indirim bekleniyor. Ham petrol fiyatlarında düşüş sürüyor bu nedenle petrol ürünlerinde de indirime gidilmesi bekleniyor.

Corona Virüs Salgınının tüm dünyaya yayılmasının ardından Opec üyeleri azalan tüketimin etkilerini azaltmak için üretimi kısma kararı almışlardı. Ancak bu karar karşı olan Rusya Federasyonu’nun üretimi kısmaması üzerine Suudi Arabistan ile aralarında sorunlara neden oldu. Suudi Arabistan üretimi arttırarak Rusya’ya karşı bir tutum sergiledi. Bu nedenler ve Corona Virüs Salgını sürecinde enerjiye ihtiyacın azalması da eklenince petrol fiyatları 20 dolar ile 26 dolara arasında değişti.

İndirim Bekleniyor

Ham petrol fiyatlarında yaşanan hızlı düşüşün etkisi olarak 7 Türk Lirası bandından satılan 95 oktan kurşunsuz benzin yaklaşık 3 yıl önceki fiyatlara kadar geriledi. Bu bağlamda bu gece yarısından itibaren motorin(dizel)’de 8 kuruşluk, benzinde ise 10 kuruşluk bir indirim gelmesi bekleniyor.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir