İngiltere Başbakanı Hayatını Kaybettiği İddia Edildi

Corona Virüs Salgını Birleşik Krallık’ta en şiddetli şekilde etkisini gösteriyor. Salgının ilk başlarında tedbir önlemleri almamakla suçlanan Başbakan Boris Johnson Corona Virüse yakalandığını açıklamıştı.

Corona Virüs Salgını Birleşik Krallık’ta şiddetli şekilde yayılmış hükumet almadığı tedbirler nedeni ile eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Başbakan Boris Johnson’ın virüse karşı önlem almayarak toplumun yüzde 60’nın enfekte olarak virüsü yeneceklerini belirtmiş ve bu politikasına da doğal seleksiyon adını vermişti. Ancak kamuoyundan aldığı tepkiler sonucu tedbir önlemleri almak zorunda kalan Başbakan Boris Johnson geçtiğimiz günlerde bir video yayınlayarak covid-19 testinin pozitif çıktığını açıklamıştı.

Karantinadan Yoğun Bakıma 

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson yayınladığı video sonrası kendini karantinaya almıştı. Ancak karantinaya rağmen vücut ısısının düşmemesi ve belirtilerin gerilememesi üzerine bugün doktoru tarafından karantinadan yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımdaki tedavisinin devam ettiği açıklanan Başbakan Boris Johnson’ın, siyasi işleri devretmeyeceği ve görevine devam edeceği açıklanmıştı. Ancak sosyal medyada İngilizlerin özellikle Başbakanın hayatını kaybettiğini ancak bunun İngiliz kamuoyuna aktarılmadığı iddia eden paylaşımlar yapması dikkat çekti.

boris

Toplumdan Tepki Çekmişti

İngiltere Başbakanı Boris Johnson Corona Virüs Salgının ilk günlerinde, herhangi bir tedbir alınmayacağını aktarmış ve kamuoyundan tepkiler sonrası tedbir önlemleri almayı kabul etmişti. Ancak İngiltere’de panik, yağma meydana gelmiş ve ordu sokaklara inmek zorunda kalmıştı. Ayrıca bu dönemde Prens Charles’ın da covid-19 salgınına yakalandığı açıklanmıştı. Prensin tedavisinin tamamlanıp taburcu olmasının ardından İngiltere’de vatandaşlar Başbakanın iyileşememesinin salgına karşı tedbir almaması olarak değerlendirdi. Sosyal medyada  hayatını kaybettiği iddia edildiği andan itibaren salgına geç müdahale etmesinin kendisininde hayatına mal olduğu aktarıldı. Başbakan Boris Johson’ın hayatını kaybettiği iddialarına karşı Birleşik Krallık hükumetinden herhangi bir açıklama yapılmadı. İngiliz basını Boris Johnson’ın tedavi gördüğü iddia edilen hastane önünde nöbet beklemekte. Başbakanın hayati durumu hakkında bilgi almaya çalışmakta. İngiliz kamuoyu ölüm iddialarına karşı açıklama beklemekte.

hastane

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA OTOGAZ’DA ÖTV DÜZENLEMESİ YAPILDI

Son Dakika otogaz'da ÖTV düzenlemesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan indirim haberleri vatandaşları sevindirmişti. Bu haberin ardından otogaz tüketicileri de bir indirim haberi bekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir