İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

Gece saatlerinde sosyal medya üzerinden istifa ettiğini açıklayan Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmediği aktarıldı.

Corona Virüs Salgınına karşı alınan ve 30 büyükşehir ve  Zonguldak ili için 48 saatlik sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından muhalefetin ve toplumun belli kesimlerinin eleştirilerine maruz kalan Süleyman Soylu gece 22.35 sularında istifasını sosyal medyadan duyurmuştu. Ancak sosyal medyada Soylu için atılan destek mesajlarından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifayı kabul etmeyeceği iddia edilmişti.

Açıklama Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisinden yapıldı. Açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmediği açıklandı. Sosyal medyadan yapılan açıklama şu şekilde.

iletişim

İletişim Başkanlığı: “15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır. Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Korona virüs salgınının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir. Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai kararı Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendi görevine devam edecektir.” denildi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 29 EYLÜL 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 29 Eylül 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 29 Eylül Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir