3 Mayıs 2020 Günlük Vaka Sayılarını Sağlık Bakanlığı Açıkladı

Corona Virüs Salgını 3 Mayıs 2020 günlük vaka sayılarını Sağlık Bakanlığı açıkladı. Salgına dair her gün açıklanan vaka sayılarına dair bilgi sağlık bakanlığının resmi web sitesinden paylaşıldı.

Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre bir önceki güne göre Türkiye’nin vaka tablosu oluşturuluyor. Bu bağlamda Fahrettin Koca salgın hakkında sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Salgına yakalanan ve tedavi gören hasta sayısını açıklayan Bakan Koca tedbirlerin önemine değindi.

Hasta sayısı 126 bin 45 olduğunu açıklayan Bakan Koca açıklanan önlemlere ve tedbirlere uyulmasının önemini aktardı.

Sosyal Medyadan Paylaşıldı

Salgınının ülkemizde görülmesinin ardından Sağlık Bakanlığı vaka sayılarını açıklayan sosyal medya paylaşımları yapıyor. Hem Sağlık Bakanlığı’nın resmi web sitesinden hem de Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaların ardından vatandaşlar günlük vaka tablosu hakkında bilgi alıyor. Her akşam saat 19.00 ile 20.00 arasında sosyal medya üzerinden ve bakanlığın resmi internet sitesinden açıklanan bilgiler vaka hakkında Türkiye’nin son durumu gözlemleniyor. Bu akşam saat 19.06 sularında salgın hakkında yeni internet sitesi üzerinden istatistikler paylaşıldı. Paylaşılan istatistikler sonrası günlük vaka sayısı 126 bin 45 oldu. Bakan Koca salgına karşı tedbirlerin çok önemli olduğunu vurguladı.

3 Mayıs 2020 vaka sayılarının açıklandığı tablo
3 Mayıs 2020 Sağlık Bakanlığı Vaka Sayıları Tablosu

Vaka Sayısı 126 Bin 45 Oldu

Yeni internet sitesi üzerinden paylaşım yapan Sağlık Bakanlığı son  24 saat içinde yapılan test sonuçlarına göre vaka sayısının 126 bin 45 olduğunu ve 61 vatandaşımızın daha hayatını kaybettiğini açıkladı.  Sağlık Bakanlığı yeni internet sitesi paylaşımı şu şekilde toplam test sayısının 1 Milyon 135 bin 367 olduğu, vakaya yakalanan vatandaşların sayısının 126 bin 45’e yükseldiği açıklandı. Bugün hayatını kaybeden vatandaşlarla birlikte Corona Virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 397’ye yükseldi. Gördüğü tedavi sonrası taburcu olanların sayısı ise 63 bin 151 olarak belirtildi.

Bakan Koca'nın sosyal medya paylaşımı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal Medya Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak şunları söyledi. Bakan Koca:  ”11 Mart’tan bu yana, ilk kez bugün, iyileşen hasta sayımız, mevcut Koronavirüs hasta sayımızı geçti. Tedbirlere uyuldukça, sonuç, çok daha iyi olacak.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir