Ankara Valiliği O Yasağı Pazartesi’ne Kadar Uzattı (3 Mayıs 2020)

Ankara Valiliği Corona Virüsü tedbirleri kapsamında alınan kısıtlamalar ve yasaklar hakkında yeni bir duyuruda bulundu. Ankara Valiliğinin resmi twitter sayfasından yapılan açıklama ile 4 Mayıs 2020 tarihine kadar şehirler arası seyahat yasağı uzatıldı.

Corona Virüsü tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir ay önce basın açıklaması gerçekleştirmiş ve 30 büyükşehir ile Zonguldak ili için seyahat yasağı getirilmişti. Bu yasağın ardından geçtiğimiz günlerde yasağı süresi 15 gün daha uzatılmıştı. Ancak Alınan tedbir önlemlerinin devam etmesi için valilik şehir giriş çıkış yasağını, sokağa çıkma yasağının bittiği gece 24.00’den 4 Mayıs 2020 gece 24.00 saatine çekti.

Amaç Yasak Biter Bitmez Seyahate Çıkmayı Engellemek

Corona Virüsü tedbirleri kapsamında her hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Ancak bazı vatandaşlar yasağın bittiği anlarda hemen sokağa çıkarak önlemlerin amaçlandığı şekilde hayata geçirilmesini engelliyor. Bu bağlamda geçtiğimiz seyahat yasağının bittiği gün vatandaşların ilk dakikalarda yollara düşmemesi için 15 gün seyahat yasağının uzatılması kararına Ankara Valiliği yeni bir duyuru ile değişiklik getirdi.

Ankara Valiliği Açıkladı

Ankara Valiliğinin Sosyal Medya Paylaşımı
Ankara Valiliği Açıklama

Valiliğin aldığı karar saat 16.20 sularında resmi duyuru sayfasında ve resmi twitter sayfasında paylaştı. Bu paylaşım şu şekilde: “Kovid-19 salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında uygulanmakta olan Ankara İl sınırlarından şehre giriş çıkış kısıtlaması 4 Mayıs pazartesi günü saat 24.00’a kadar uzatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” denildi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir