Son Dakika 5 Mayıs 2020 Corona Virüs Vaka Sayısı Açıklandı

Son Dakika 5 Mayıs 2020 Corona Virüs Vaka sayısı açıklandı. Salgının ilk gününden itibaren Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan veriler neticesinde, taburcu olan hasta sayısına ve vakaya yakalananların son durumlarına dair bilgi verilmekte.

5 Mayıs Corona Tablosu
5 Mayıs Vaka Sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gece saat 19.00 ile 20.00 saatleri arasında vatandaşlara sosyal medya üzerinden vaka sayılarına dair bilgi vermekte ve ülkemizin salgına karşı hangi durumda olduğunu açıklamakta. İşte bu açıklamaları ışığında salgının ilerlemesi ve taburcu olan vatandaşların sayısı hakkında bilgi verilmekte.

Bugün Vaka Sayısı 129 Bin 491 Oldu

Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesinden salgına yakalanan vatandaşlar hakkında bilgi verildi. Bugün 33 bin 283 kişiye test yapıldığı ve bugünkü test sayısının bin 832 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte 5 bin 119 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 59 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Vaka Sayısı Artış Grafiği
Vaka Artış Hızı Tablosu

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 1 Milyon 204 bin 421 olarak açıklandı. toplam vaka sayısı 129 bin 491’e yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 59 artarak toplam 3 bin 520 olarak açıklandı. Ayrıca Bin 338 kişinin yoğun bakımda tedavilerinin devam ettiği, toplam entube sayısının da 707 olduğu açıklandı.

Toplam İyileşen Sayısında Yükseliş Var

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından vaka sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. Açıklanan verilere göre son 24 saatte 5 bin 119 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 73 bin 285’e yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal Medyadan Duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat 19.04 sularında sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Corona Virüs salgınının yeni bir döneme girdiğini açıkladı ve vatandaşları uyardı.

Sağlık Bakanı Sosyal Medya Açıklama
Bakan Koca Açıklama

Sağlık Bakanı Koca: ” Yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve vefat sayısında düşüş devam ediyor. Yeni iyileşen hasta sayısı, başarının diğer göstergesi. Vaka sayısında, seyirde görülebilecek kısmi bir artış var. Yeni bir dönemdeyiz. Salgına fırsat tanımamalıyız.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir