Türkiye Futbol Federasyonu İle Bakan Koca’nın Toplantısı Sona Erdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İle Bakan Koca’nın toplantısı sona erdi. Federasyon bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile liglerin devamı konusunu görüşmek için bir araya geldi. Toplantıda spor faaliyetleri ile stadyumların vatandaşlara açılması konuşuldu.

TFF Başkanı Özdemir ve Sağlık Bakanı Koca Fotoğraf
TFF Başkanı Özdemir ve Sağlık Bakanı Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün TFF Başkanı Nihat Özdemir ile bir araya geldi. Toplantıda liglerin devam edip etmeyeceği hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Şampiyon Nasıl Belirlenecek?

Corona Virüs sebebiyle birçok ülkede spor faaliyetleri iptal edildi, uluslararası müsabakalar ertelendi. Bazı ülkelerde ligin durdurulduğu tatilde lig birincisi olanlar şampiyon ilan edildi.

Ülkemizde de spor faaliyetleri durduruldu veya iptal edildi. Bu aşamada futbol liginin devam edip etmeyeceği tartışılırken, Sağlık Bakanlığı’ndan onay almak isteyen Türkiye Futbol Federasyonu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Federasyon Karar Verecek

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında gerçekleşen toplantı sonrasında liglerin devam etmesi konusunun federasyonun kararına bırakıldığı açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan bir paylaşım yaparak duruma açıklık getirdi.

Fahrettin Koca açıklaması
Sağlık Bakanı Koca Sosyal Medya Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “TFF Başkanı Sn. Nihat Özdemir’le bugün bir görüşme yaptık. Liglerin devamının federasyonun kendi iradesiyle alacağı bir karar olduğunu belirttik. Salgında futbol coşkusunu erteleyen ve hayatta artık oyunun bazı kurallarının değiştiğini gören futbolseverlere sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir