Nihat Özdemir:Ligler 12 Haziran Tarihinde Başlayabilir

Nihat Özdemir Ligler 12 Haziran tarihinde başlayabilir. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir bugün yaptığı bir açıklama ile profesyonel liglerin 12 Haziran tarihinde başlaması için hazırlıklara başlandığını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu
Türkiye Futbol Federasyonu

Corona Virüs Salgınının ülkemizde görülmesinin ardından tüm spor faaliyetleri geçici süre ile tatil edilmiş ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nda alınan kararlar sonrasında durdurma kararı alınmıştı. Ancak vaka sayılarında düşüşün sürmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normalleşmeye adım adım geçilebilir açıklamalarının ardından liglerin başlaması için ilk adım atıldı.

Sağlık Bakanlığı İle Görüşüldü

TFF Başkanı Özdemir dün Ankara’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelmiş ve liglerin devamı hakkında bilgi alışverişi yapılmıştı. Yapılan toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak liglerin durumunun TFF’nun kararına bırakıldığı açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından TFF Başkanı Özdemir bugün katıldığı bir canlı yayında liglerin 12-13-14 Haziran tarihlerinde başlaması için çalışmalara başlandığını açıkladı.

TFF Başkanı ve Sağlık Bakanı Koca
TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Önce Rapor Hazırlanacak

TFF Başkanı Özdemir katıldığı canlı yayında liglerin 12-13-14 Haziran tarihinde başlaması için bir çalışma başlattıklarını, bu çalışmanın bir raporla Cumhurbaşkanlığına ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’na arz edileceğini bildirdi. Raporun kurulca onaylanması ve herhangi bir sorun görülmemesi durumunda ligler 12-13-14 Haziran tarihinde tedbir uygulamaları ile başlayacağını düşündüğünü vurguladı.

FIFA Ağustos Ayını İşaret Etmişti

Corona Virüs Salgını sonrası tüm dünyada spor faaliyetleri durdurulmuş veya sona ermişti. Bazı ülkelerde futbol ligleri sona erdiği gün lider olan takımı şampiyon ilan ederek 2019-2020 sezonunu kapatmıştı.

Ancak bazı ülkelerde liglerin tatil edilmesi ve devam etmesi yönündeki açıklamalar üzerine FIFA geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak Ağustos ayına kadar liglerin durumunun belirlenmesi gerektiğini vuguladı.

Ağustos ayında Şampiyonlar ligi ve Uluslararası Spor Etkinliklerinin başlamasına hazırlık yapılması için Ağustos ayına kadar liglere kararlarını alması yönünde açıklama yapmıştı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir