5 Aralık 2020 , Cumartesi

7 Mayıs 2020 Corona Virüs Vaka Sayıları Açıklandı

7 Mayıs 2020 Corona Virüs Vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her akşam sosyal medyadan açıkladığı vaka sayılarına dair bilgiler yayınlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca salgının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren vatandaşlara sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapıyor. Vaka sayısı hakkında vatandaşlara bilgi veren Bakan Koca aynı zamanda izolasyonun ve tedbirlerin önemini anlatan ifadelerde de bulunuyor.

Her gün saat 19.00 ile 20.00 arasında Dr. Fahrettin Koca’nın twitter hesabı üzerinden ve Sağlık Bakanlığı‘nın resmi internet sitesinden açıklanan vaka sayıları salgın hakkında vatandaşların bilgi almasını sağlıyor.

Bugünkü Vaka Sayısı Bin 977 Oldu

Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden salgına yakalanan vatandaşlar hakkında bilgi verildi. Bugün 30 bin 395 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 977 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte 4 bin 782 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 57 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

yeni vaka sayıları tablosu
7 Mayıs 2020 Corona Virüs Vaka Sayıları Tablosu

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 1 Milyon 265 bin 119 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 133 bin 721’e yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 57 artarak toplam 3 bin 641 olarak açıklandı. Ayrıca bin 260 kişinin yoğun bakımda tedavilerinin devam ettiği, toplam entube sayısının da 665 olduğu açıklandı.

Vakanın artış hızı sayıları
Vaka Artış Hız Grafiği

Taburcu Sayısında Yükseliş Var

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından vaka sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. Açıklanan verilere göre son 24 saatte 4 bin 782 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 82 bin 984’e yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal Medyadan Duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat 19.23 sularında sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Corona Virüs salgınının yeni bir döneme girdiğini açıkladı ve vatandaşları uyardı.

 Koca twitterdan  Duyurdu
Bakan Koca Sosyal Medyadan Duyurdu

Sağlık Bakanı Koca: ”Test sayısı, yakında 1,5 milyona ulaşacak. Vaka sayısında dün göze çarpan kısmi artış, geriledi. Vefatta, yoğun bakım sayısında düne göre yine düşüş var. Virüsü, kararlı bir şekilde geriletmeli, tedbirlerle yenmeliyiz. Kanıtladık: Sonuç almak zor değil.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir