SON DAKİKA 10 Mayıs 2020 Corona Virüs Vaka Sayıları Açıklandı

Son Dakika 10 Mayıs 2020 Corona Virüs vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile 10 Mayıs tarihine ait vaka sayıları ve vaka artış hızı grafiğini açıkladı.

T.C. Sağlık Bakanlığı 10 Mayıs Vaka Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanlığı’nın her gün açıkladığı veriler neticesinde Türkiye’nin salgınla mücadele kapsamında attığı adımlar hakkında bilgi alınıyor. Bu bağlamda bu akşam açıklanan vaka sayıları ile normalleşmeye gidecekler adımlar belirlenmiş oluyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi sosyal medya hesabından da duyurular yaparak, vatandaşların vakalar hakkında bilgi almasını sağlıyor. Bu gün yapılan açıklamalar sonucunda vaka sayısı ve artış hızı hakkında bilgi edinildi.

10 Mayıs 2020 Corona Virüs Vaka Sayıları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden salgına yakalanan vatandaşlar hakkında bilgi verildi. Bugün 36 bin 187 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 542 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte 3 bin 211 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 47 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Vaka sayıları grafiği
10 Mayıs 2020 Corona Virüs Vaka Sayıları

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 1 Milyon 370 bin 598 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 138 bin 657’ye yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 47 artarak toplam 3 bin 786 olarak açıklandı. Ayrıca bin 154 kişinin yoğun bakımda tedavilerinin devam ettiği, toplam entube sayısının da 598 olduğu açıklandı.

Vaka Sayıları Her Geçen Gün Azalıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan sonuçlara göre her geçen gün vaka sayısında azalma meydana geldiği açıklandı.

Azalma grafiği
Vaka Sayıları Her Geçen Gün Azalıyor

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından vaka sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. Açıklanan verilere göre son 24 saatte 3 bin 211 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 92 bin 691’e yükseldi.

Vaka Sayılarını Sosyal Medya Üzerinden Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat 19.00 sularında sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Corona Virüs salgınının yeni bir döneme girdiğini açıkladı ve vatandaşları uyardı.

Bakan Koca Açıkladı
Vaka Sayıları Sosyal Medya Üzerinden Açıkladı

Sağlık Bakanı Koca: ”Bu tabloyu 83 milyon birlikte değiştirdik. Tedbirlere ısrarla uyarak! Mücadelemizi ciddiyetle, hiç gevşetmeden sürdürelim. İyileşen hasta sayımız yakında 100 bin kişiyi bulacak. Vefat sayımız, vaka sayımız gittikçe azalacak. Biraz daha özveriye değmez mi?” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir