Profesyonel Sporcularda Covid-19 Pozitif Çıktı (14 Mayıs 2020)

Profesyonel sporcularda Covid-19 testi pozitif çıktı (14 Mayıs 2020). Süper Lig’in önemli takımlarında yapılan testler sonucunda Covid-19 virüsü tespit edildi. Antremanlar hemen iptal edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) geçtiğimiz günlerde aldığı kararla liglerin başlayacağını duyurmuştu. Bu kararın ardından profesyonel takımlar antremanlara başladılar. Yapılan antremanlar öncesi testler neticesinde bir takımda 9 futbolcu ve yöneticisinde diğer takımda ise 2 futbolcu da Covid-19 testi pozitif çıktı.

Tesisler Karantinaya Alındı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü bugün gerçekleştirdiği antreman öncesinde yapılan testler sonucunda 9 oyuncusunda ve kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi’de Covid-19 görüldüğünü açıkladı.

BJK Başkanı
Başkan Ahmet Nur Çebi

Testlerin pozitif çıkmasının ardından futbolcular ve tesis karantina altına alındı. Futbolcuların tedavisine başlandığı açıklandı.

Beşiktaş
BJK

Ayrıca Kasımpaşa Spor Kulübü’nde de 2 futbolcuda covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı. Ayrıca Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da da 11 futbolcu da covid-19 testinin pozitif çıktığı ve tesisin karantinaya alındığı açıklandı.

Erzurumspor Resim
Büyükşehir Belediye Erzurumspor

Diğer Takımlar Destek Açıklamaları Yaptı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Kasımpaşa Spor Kulübü ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor için süper ligin diğer takımları sosyal medya üzerinden destek ve geçmiş olsun paylaşımları yaptı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir