SON DAKİKA Bakan Ersoy İç Turizm İçin Tarih Verdi (16 Mayıs 2020)

Son Dakika Bakan Ersoy iç turizm için tarih verdi.(16 Mayıs 2020) Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy normalleşme adımları çerçevesinde turizm sektörünün açılışı hakkında bilgi verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy turizm sektörünün Corona Virüs Salgını kapsamında ne zaman faaliyete geçeceklerine yönelik açıklamalarda bulundu. Mayıs sonunu işaret eden Bakan Ersoy, Haziran ortasında da yabancı turiste faaliyet gösterilebileceğini açıkladı.

Bakan Fotoğraf
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy

Mayıs Sonu İç Turizm Başlayabilir

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy iç turizmin Mayıs sonu gibi açılabileceğini vurguladı. Bakan Ersoy: “Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar.” dedi.

Yabancı tursitin de Haziran ortasında ülkemize gelebileceğini açıklayan Bakan Ersoy sözlerine şöyle devam etti. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: “Haziran ortalarından sonra da dış turizmin belli ülkelerde başlayacağını düşünüyoruz” dedi.

İç Hat Uçuşları Ne Zaman Başlayacak?

Corona Virüs nedeni ile şehirler arası seyahat ve ulaşım yasaklanmıştı. Ancak bazı illerde normalleşme adımları kapsamında yasaklar kaldırıldı. Mayıs sonunda iç turizmin başlayabileceğini açıklayan Bakan Mehmet Nuri Ersoy iç seyahat hakkında açıklama yaptı.

Tatil bölgesi
Plaj

Bakan Ersoy: “(İç hat) Uçuşlar benim öngörüm, toplum disiplininde gevşeme olmazsa veriler de aşağıya doğru gitmeye devam ederse mayıs sonu açılır diye inanıyorum.” dedi

Dış uçuşlar hakkında da bilgi veren Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy şunları aktardı. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: “Yurt dışı uçuşları haziran içinde birçok noktada başlar diye aynı şekilde düşünüyorum. (İlk açılacak ülkeler) Asya trafiği sanki açılabilir gibi gözüküyor. Çin, Güney Kore gibi birçok ülkede düzelmeler hızlı şekilde var. Onlar sanki öncelikli açılacakmış gibi. Avrupa ülkelerinde çok ciddi düzelmeler var.” dedi.

Avrupa Birliği’de Benzer Bir Çalışma Yaptı

Corona Virüs Salgını kapsamında doğru adımlar attıklarını vurgulayan Bakan Mehmet Nuri Ersoy Avrupa’nın uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: “Otelleri kapatmadık, hava ve kara trafikleri durdurulduğu için tesisler kendileri kapatmak zorunda kaldı. Genelgeler ve kriterler konusunda gerekli adımları attık. Güvenli algının tamamen sağlanması gerekiyor. Bunun için de detaylı bir sertifikasyon programı başlattık. Dünyada ilk oldu, AB de benzer bir çalışma yapma kararı aldı.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir