Benzin ve Motorine Zam Yapılacak (20 Mayıs 2020)

Benzin ve motorine zam yapılacak. (20 Mayıs 2020) Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada petrol ürünlerine bu gece yarısından itibaren zam yapılacağı bildirildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından sosyal medya üzerinden açıklama yapıldı. Açıklamada bu gece yarısından itibaren benzin ve motorin fiyatlarına zam yapılacağı aktarıldı.

Zam Sonrası Fiyatlar Ne Olacak

Bu gece yarısından itibaren yapılacak zam sonrasında, 95 oktan kurşunsuz benzin Ankara’da 5.78 Türk Lirası’ndan 5.98 Türk Lirası’na, motorinin litre fiyatı ise 5.44 Türk Lirası’ndan 5.56 Türk Lirasına yükselecek.

EPGİS Sosyal Medyadan Açıkladı

EPGİS tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada benzine 20 kuruş, motorine ise 12 kuruş zam yapılacağı açıklandı. EPGİS sosyal medya açıklaması; “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 21/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 20 Motorinde 12 KRŞ/LT pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi.

benzin zam açıklaması
EPGİS Açıklama

En Son Dün Zam Yapıldı

Artan maliyet unsurları nedeni ile geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine zam yapılmıştı. Ham petrol ürünlerine olan talebin artması ve Opec üyelerinin petrol üretimini kısması sonrasında petrol ürünlerinde artış meydana geldi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir