SON DAKİKA ALTIN FİYATLARINDA DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

Son Dakika Altın fiyatlarında düşüş devam ediyor. Altın yeni haftaya düşüşle başladı. Uzun zamandır yükselişini sergileyen altın bugün düşüşle yatırımcılarını üzdü.

Dört günlük sokağa çıkma yasağının ardından haftaya düşüşle başlayan altın yatırımcısını üzdü. Geçtiğimiz günlerde artış hızı ile herkesin endişe ile baktığı altın fiyatları, bugün düşüş sergiledi.

Dünya genelinde değer kaybeden altının ilerleyen günlerde daha da değer kaybetmesi bekleniyor. Dört günlük sokağa çıkma yasağı sonrasında haftanın ilk günü olarak görülen bugün düşüşle başlayan altın, ilerleyen günlerde düşüş sürecini devam ettirebileceği iddia ediliyor.

Güvenli Liman Tehlikede Mi?

Piyasaların normalleşmeye başlaması ile altın ve döviz fiyatlarında de gerileme gözlemlendi. Güne yükselişle başlayan altın ve döviz gün sonunda düşüş ile son buldu. Yüzde 0.5 oranında değer kaybeden altın fiyatlarının daha da düşmesi bekleniyor.

altın fiyatları
Cumhuriyet Altını

Normalleşme adımları sonrasında kulislerde konuşulan sosyal mesafeli düğün ve nikah kararı beklentisi sonrasında altın fiyatlarında bugün düşüş gözlemlendi. Yatırımcısını üzen altının ekonomistlere göre düşüşünü devam ettirmesi bekleniyor.

Ekonomistler Uyarıyor

Altını olan vatandaşların yeni altın alarak yatırım yapmaması farklı yatırımlar ile değer kazanmaları tavsiye ediliyor. Ancak yeni normalleşme sonrasında yakın zamanda sosyal mesafeli düğün ve nikahların başlayacağı iddiası ise düğün yapacakların altın fiyatları konusunda endişe etmesine neden olmakta.

Tam altın fiyatları
Tam Altın

Güncel Altın Fiyatları Ne Oldu?

Bugünü düşüşle kapatan altın için güncel veriler şöyle; Altın Ons’u bin 702,37 Türk Lirası’ndan alış, bin 702,68 Türk Lirası’ndan satışa sunuluyor. Cumhuriyet Altın’ı 2 bin 454,23 Türk Lirası’ndan alış, 2 bin 479,03 Türk Lirası’ndan satışa sunulmakta. Tam Altın ise 2 bin 386,22 Türk Lirası’ndan alış, 2 bin 410,33 Türk Lirası’ndan satılmakta.

Fiyatlar ne oldu
Fiyat Tablosu

Yarım Altın bin 193,09 Türk Lirası’ndan alış, bin 217,44 Türk Lirası’ndan satışa sunulmakta. Çeyrek Altın fiyatları ise 596,52 Türk Lirası’ndan alış, 608,69 Türk Lirası’ndan satışa sunulmakta. Gram Altın’da ise durum şu şekilde; 370,802 Türk Lirası’ndan alış, 370,869 Türk Lirası’ndan satışa sunulmaktadır.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir