SON DAKİKA ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI KALDIRILIYOR MU?

Son Dakika şehirler arası seyahat yasağı kaldırılıyor mu? Corona Virüs Salgını kapsamında alınan seyahat yasağının kaldırılacağı iddia edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan bir yetkili seyahat yasağının kaldırılacağını iddia etti.

Yasak Kalkıyor mu?
Tatil ve Yazlıklara Gidilmesi

Corona Virüs Salgını kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak ili için seyahat yasağı kararı alınmıştı. Bu karar geçtiğimiz günlerde esnetilmiş ve 15 şehir için yasak devam edecek kararı alınmıştı.

Ancak alınan normalleşme kararlarının ardından yasağın 3 Haziran’dan itibaren kaldırılacağı iddia edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan bir yetkilinin iddiasına göre 3 Haziran’dan itibaren seyahat yasağı kaldırılabilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kararı Açıklayacak

Dört günlük sokağa çıkma yasağının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca normalleşmenin başlayacağını sosyal medyadan duyurmuştu. Ancak bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edip etmeyeceği henüz belirlenmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Bilim Kurulu Kararlarının arz edilmesinden sonra yeni bir karar alınacağı iddia ediliyor. Henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan seyahat yasağı ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı hakkında bir açıklamada bulunmadı. Ancak bu hafta içi bir açıklama yaparak sokağa çıkma yasağının devam edip etmeyeceği ve şehirler arası turizm kısıtlamasının devam edip etmeyeceği açıklanacak.

Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Hükumete yakın kaynaklar ise Türk Hava Yolları’nın(THY) 4 Haziran’da yurt içi uçuşları açması ve daha sonrada yurt dışı uçuşları başlatmasını göstererek kısıtlamanın kaldırılacağını iddia ediyorlar.

Turizmciler Heyecanla Bekliyor

Geçtiğimiz günlerde 65 yaş ve üstüne en az gidecekleri yerde bir ay kalma, hasta olmama şartı ile verilen seyahat izninin ardından, yasağın kaldırılması turizmcilerin merakla beklediği kararlar arasında.

65 yaş üstüne izin verildi
65 Yaş Üstü

Turizmciler her türlü tedbir ve önlemleri aldıklarını iddia ederek, alınacak serbestlik kararının ekonomiyi rahatlatacağını ifade ediyorlar.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir