SON DAKİKA KABİNE TOPLANTISI SONA ERDİ YASAKLAR KALDIRILDI

Son Dakika Kabine Toplantısı sona erdi yasaklar kaldırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı’nda gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası yeni kararlar alındı.

Bugün saat 15.00’da video konferans sistemi ile gerçekleşen Kabine Toplantısı sona erdi. Bilim Kurulu Üyelerinin arz ettiği bilgiler neticesinde sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasağı hakkında yeni kararlar alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı’nda video konferans sistemi ile yapılan toplantıda Milli Güvenlik, Doğu Akdeniz ve Corona Virüs Salgını hakkında istişarelerde bulunuldu. Yeni kararlar alındı.

Ekonomik Destek Sürecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan salgın kapsamında ekonomik olarak zor duruma düşen vatandaşlara yardım yapıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımızın ve iş dünyamızın yanında olmayı sürdüreceğiz. Türkiye’nin salgının önlenmesinde ve can kaybında dünyada örnek alınan bir konuma gelmesi 83 milyon olarak hepimizin ortak başarısıdır.” dedi.

Gelecek Olumlu Gelecek

Salgın sonrası oluşacak dengelerin Türkiye için önemli olacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Halkımız yaptığı hiçbir fedakarlığın boşa gitmediğinden emin olsun.Ülke ve millet olarak birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi dayanışmamızı güçlü tuttuğumuz müddetçe Rabb’im bizlerin önünde nice kapılar açacaktır. Aydınlık bir geleceğin bizi beklediğine yürekten inanıyoruz. Kendimize güveniyoruz. Halkımıza ve devletimize güveniyoruz. Bu süreçte milletimiz önüne kurulan tüm tuzakları birer birer bozarak, 2023 hedeflerine ulaşma konusundaki kararlılığını göstermiştir.” dedi.

İlk Darbe Anıldı

27 Mayıs 1960 askeri darbesinin utanç ile anıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışını yaptığı yassı ada müzesinin önemine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:”Maalesef bu tarihten sonra darbe, cunta, muhtıra, bildiri veya darbe girişimi şeklinde demokrasimize yönelik pek çok saldırıyla karşı karşıya kaldık. Vesayetin ayak oyunlarından darbe teşebbüsüne, terör örgütlerinin saldırılarından ekonomik tetikçiliğe kadar her yol denenmiş ama büyük ve güçlü Türkiye yolculuğumuz engellenememiştir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti; “Menderes ve arkadaşları, ülkemize ve milletimize yaptıkları hizmetlerin bedelini ağır işkencelerle, hakaretlerle hapis yatarak ve idam sehpasına yürüyerek ödemiştir.Milletimizin 15 Temmuz’da ortaya koyduğu güçlü irade ve cesaret, Türkiye’de darbeler ve cuntalar, vesayet dönemlerinin inşallah artık kapandığının işaretidir.” dedi.

Seyahat Yasağı Kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirler kapsamında alınan seyahat yasağının 1 Haziran itibari ile kaldırıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:”Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır. Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran’da açılacak. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek. İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak.  Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran’da hizmet vermeye başlayacak.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir