SON DAKİKA TFF’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPILDI

Son Dakika TFF’den önemli açıklamalar yapıldı. Türkiye Futbol Fedrasyonu (TFF) profesyonel futbol liglerinin başlaması hakkında açıklamalarda bulundu.

TFF Yönetim Kurulu Toplantısı sona erdi. TFF yeni kararlar hakkında açıklamalarda bulundu. Corona Virüs Salgını kapsamında alınan kararlar kapsamında liglerin normalleşmesi hakkında yeni kararlar alındı. Bu kararlar neticesinde 12 Haziran’da Liglerin planlandığı gibi başlaması belirlendi.

Bazı futbol takımları tarafından lig düşmenin iptal edilmesine yönelik istekleri ise reddedildi.

Oyuncu Değişikliği ve Lig Düşme Hakkında Kararlar Alındı

TFF Yönetim Kurulu Toplantısı’nda tartışılan ve liglerin planlandığı gibi 12 Haziran’da başlamasına ilişkin karar kabul edildi. Ayrıca 7 süperlig takımının isteği doğrultusunda lig düşmenin iptal edilmesine ilişkin karar ise reddedildi. Bunun yanı sıra salgın nedeni ile FIFA tarafından alınan oyuncu değişiklik hakkının 3’den 5’e yükseltilmesi ise kabul edildi.

Son zamanlarda 7 süper lig takımının ligden düşmenin iptal edilmesine yönelik istekleri ise toplantıda görüşüldü. Ancak toplantı sonrasından lig düşmenin iptal edilmeyeceği yönetim kurulu tarafından açıklandı.

Corona Tedbirleri Devam Edecek

TFF Yönetim Kurulu Toplatısı sonrasında alınan kararlar neticesinde bu senenin dışında gelecek sezonda da virüse karşı tedbirlerin daha önceden de alındığı karar neticesinde devam edebileceğine dikkat çekildi.

Bu aşamada stadyumlarda ve futbol takımlarında sürekli testler yapılacak ve sosyal mesafe kuralı ile hijyen kuralları çerçevesinde karşılaşmalar gerçekleşecek.

Ayrıca Ziraat Türkiye Kupası’da hakkında da önemli kararlar alındı. Nihai maçlar sonucuna göre kupa belirlenecek takvime göre gerçekleşecek.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir