SON DAKİKA 29 MAYIS 2020 CORONA VİRÜS TABLOSU BELLİ OLDU

Son Dakika 29 Mayıs 2020 Corona Viürs tablosu belli oldu. Son Dakika 29 Mayıs 2020 Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 29 Mayıs Cuma gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile güncel hasta sayılarını paylaştı. Virüs nedeni ile tedavi görenlerin ve taburcu olanların sayısını belirten tablolar resmi internet sitesinden her gün duyuruluyor.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya üzerinden corona virüs tablosu hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Vaka Sayıları Açıklandı

29 Mayıs 2020 tarihine ait vaka artış hızı ve tedavi görenler hakkında güncel paylaşım yapıldı.

29 Mayıs vaka sayıları
Güncel Vaka Sayıları

Bugün 36 bin 155 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 141 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte bin 594 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 28 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 1 Milyon 964 bin 364 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 162 bin 120’ye yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 28 artarak toplam 4 bin 489 olarak açıklandı. Ayrıca 662 kişinin yoğun bakımda tedavilerinin devam ettiği, toplam entube sayısının da 324 olduğu açıklandı.

Atış Hızı sayıları güncel
Vaka Artış Hızı Grafiği

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan sonuçlara göre her geçen gün vaka sayısında azalma meydana geldiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından vaka sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. Açıklanan verilere göre son 24 saatte bin 594 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 125 bin 963’e yükseldi.

Fahrettin Koca Sosyal Medyadan Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corona Virüs hasta sayıları hakkında sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Uyarılarda bulunan ve tedbirlerin öneminden bahsetti. Ayrıca vaka sayılarını değerlendirdi.

Sağlık Bakanı paylaşımı
Bakan Koca Sosyal Medya Paylaşımı

Bakan Koca:”Test sayısı arttı, yeni vaka sayısı azaldı. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş devam ediyor. Gelecek günler, el hijyenine dikkate, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALININ HER İKİSİNE BİRLİKTE uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir