HONDA HR-V SUV TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU

Honda HR-V SUV Türkiye fiyatı belli oldu. Japon otomotiv devi Honda yeni SUV sınıfı modelinin Türkiye fiyatını açıkladı. SUV tutkunlarının merakla beklediği otomobilin satışı yakın zamanda başlayacak.

Dünyanın en çok satan küçük SUV modeli olarak lansmanı yapılan ve Türkiye fiyatı açıklanan HR-V, coupe tasarımı ile otomobil tutkunlarına tanıtıldı. Giriş seviye modelinin Türkiye fiyatı 249 bin Türk Lirası olarak açıklandı.

Fiyat Listesi
Fiyat Listesi

Teknik Özellikleri Neler?

18 inç mat siyah alüminyum alaşım jantlar, siyah dış tasarım detayları ve çift egzoz çıkışı özelliklerinin yanı sıra, spor görünüm ve çift renk seçeneği ile satışa sunulacak.

HR-V
HR-V

Çift bölgeli klima, elektrikli ayarlanabilir yan aynalar, ısıtmalı ön koltuklar ve yeni premium deri-kumaş koltuklar da, HR-V’nin dikkat çeken özellikleri arasında.

Üç farklı paket seçeneği ile satışa sunulacak HR-V, 1.5L Executive ve 1.5L Sport motor seçeneği ile satışa sunulacak. Türkiye piyasasına şimdilik otomatik vites seçeneği ile gelen HR-V’nin üretim yeri Japonya olarak açıklandı.

Honda Türkiye Fabrikası Ne Olacak?

Geçtiğimiz yıl 2021 yılında Türkiye’de bulunan fabrikasını kapatacağını ve çalışanlarının tazminatlarını ödeyeceğini açıklayan Honda, ülkemizde ki üretim aşamasında çekilme kararının devam edip etmeyeceği hakkında bilgi vermedi. Ancak fabrikanın kapanmasının ardından binlerce insan işsiz kalacağı gibi yerli üretilen bazı modellerinin satışının vergiler nedeni ile etkilenmesi de bekleniyor.

Kararın tekrar gözden geçirilmesi ve üretim devam etmesi için hükumet ile konuşmalar devam ediyor. Ancak Honda Türkiye’den herhangi bir açıklama yapılmadı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir