BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NDE CORONA VİRÜS PANİĞİ

Büyük Millet Meclisi’nde Corona Virüs Paniği. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) koridorlarında Corona Virüs Paniği yaşandı. Mecliste çalışan bir personelin belirtiler üzerine test yapılması sonucu durumun pozitif olduğu iddia edildi.

TBMM
TBMM

Corona Virüs Salgını sonrasında bir çok kurum ve kuruluşta sosyal mesafe kuralı uygulamaya koyuldu. Özellikle Millet’in evi olarak tanımlanan Büyük Millet Meclisi’nde de ziyaretler geçici olarak kısıtlandı.

Ancak bugün ortaya atılan bir iddiaya göre meclis personeli olan Ş.Ş. isimli vatandaş belirtiler göstermesi sonucu teste tabi tutuldu. Test sonucunun pozitif çıkması nedeni ile Ş.Ş. hemen tedaviye ve izolasyona alındı. Ayrıca mecliste görev yapan ve etkileşimde olan herkes izolasyona tabi tutuldu.

Basın Mensupları ve Görevliler Evlerine Gönderildi

TBMM‘de yaşandığı iddia edilen Corona Virüs Salgını sonrasında basın mensupları ve görevliler teste alındı. Test sonuçları sonrasında izolasyona alınanlar ve evlerine gönderilenler, test sonuçlarının gelmesini bekliyor.

TBMM Basın Koridorları
TBMM Basın Koridorları

Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD) Başkanı Göksel Bozkurt’ta mecliste görevli basın mensuplarına test yaptırmaları için çağrıda bulundu. Birçok Parlamento Muhabiri ve gazeteci test yaptırarak kendilerini izolasyona aldı.

Basın mensuplarının kullandığı koridorlar ve personelin çalıştığı yerlerde dezenfektasyon çalışmaları başlatıldı. Personelle temas edenler ve teste alınanlar için filyasyon çalışmaları sürüyor. Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü ile Meclisin gerekli tedbirleri hayata geçirdiği açıklandı. Corona Virüs Salgını döneminde ziyaret ve çalışmalar kısıtlanmıştı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir