SON DAKİKA MSB O İDDİALARA AÇIKLIK GETİRDİ

Son Dakika MSB o iddialara açıklık getirdi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bazı medya kuruluşlarınca ortaya atılan iddialara ilişkin açıklamada bulundu.

Bazı medya kuruluşlarında Milli Savunma Üniversitesi Sınavı esnasında 400 öğrenciye Corona Virüs bulaştı iddialarına açıklık getirdi. MSB’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile öğrencilerin salgına yakalandığı haberlerinin gerçek dışı olduğunu açıkladı.

400 Öğrenci Salgına Yakalandı İddialarına Yalanlama

MSB’nın resmi intenet sitesinden yapılan açıklamaya göre sınavların Ösym tarafından yapıldığına dikkat çekildi. Tüm yurtta olduğu gibi Milli Savunma Üniversitesi’nde de tedbirlerin alındığına vurgu yapıldı.

MSB’nin açıklaması şu şekilde; “ ÖSYM Tarafından İcra Edilen Millî Savunma Üniversitesi Sınavında Bazı Öğrencilere COVID-19 Virüsü Bulaşığı İddiasına İlişkin Açıklama

Basın Açıklaması
Basın Açıklaması

1.Bazı yayın organlarında 14 Haziran 2020 tarihinde icra edilen Millî Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nda 400 öğrenciye virüs bulaştığına ilişkin iddialar yer almaktadır.

2.Millî Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının bütün aşamalarının planlama ve icrası ÖSYM Başkanlığınca yapılmakta, Millî Savunma Bakanlığı ve Millî Savunma Üniversitesinin sınavının planlanması, icrası, personel görevlendirmesi ya da yer tahsis edilmesi gibi hususlarda herhangi bir dahli bulunmamaktadır.

3.Konuya ilişkin olarak Sağlık Bakanlığının ilgili birimleri ile yapılan koordinede medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı, sadece Kocaeli ilinde COVID-19 hastası bir öğrencinin sınava girdiğinin tespit edildiği, akabinde aynı sınıfta sınava giren 12 öğrenci ve 4 gözetmene test yapıldığı ve tamamının sonuçlarının negatif çıktığı öğrenilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Bazı Medya Kuruluşlarında 400 Öğrencide Pozitif Çıktığı İddia Edildi

Milli Savunma Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği sınava giren 400 öğrencinin Corona Virüs testlerinin pozitif çıktığı iddia edilmişti. Ancak bu iddiaların asılsız olduğu ve sınava girecek tüm öğrencilerin kontroller ışığında sınava alındığı açıklandı.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin tüm yurtta salgına karşı önlemler aldığı da açıklandı. İddiaların amacının hafta sonu düzenlenecek sınavlara karşı bir panik yaratmak olduğu düşünülüyor.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA OTOGAZ’DA ÖTV DÜZENLEMESİ YAPILDI

Son Dakika otogaz'da ÖTV düzenlemesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan indirim haberleri vatandaşları sevindirmişti. Bu haberin ardından otogaz tüketicileri de bir indirim haberi bekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir