SON DAKİKA ANKARA’DAN AFET BÖLGESİNE GİTTİLER

Son Dakika Ankara’dan afet bölgesine gittiler. Bursa’da gerçekleşen sel felaketinin ardından Ankara’dan bakan ve AFAD yetkilileri olay yerine gittiler.

Bursa'da Sel
Bursa’da Sel

Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve AFAD ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bursa’da gerçekleşen sel felaketinin yaralarını sarmek için afet bölgesinde birlikte çalışmakta.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu afetin gerçekleştiği bölgeye gitti. İçişleri Bakanlığı’na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) afet bölgesinde yaraları sarıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Afet Bölgesinde
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Afet Bölgesinde

Sağlık Bakanı Açıklama Yaptı

Bursa’da gerçekleşen sel felaketinden sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Vatandaşların mağdur olmaması için sağlık personelinin çalışmalara başladığını belirten Bakan Koca ekiplerin bölgede olduğunu açıkladı.

Bakan Koca Açıklama
Bakan Koca Açıklama

Bakan Koca: “Bursa Kestel’de meydana gelen selde iki vatandaşımız hayatını kaybetti. Yedisi 112, 4’ü UMKE olmak üzere ekiplerimizle bölgedeyiz. Kayıp 4 vatandaşımız için arama çalışmaları devam ediyor. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yakından Takip Ediyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Bursa’da gerçekleşen afet için tüm kurum ve kuruluşları ile devletin vatandaşının yanında olduğunu açıkladı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat takip ettiği ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun afet bölgesinde olduğu bildirildi.

Fahrettin Altun Açıklama
Fahrettin Altun Açıklama

Fahrettin Altun: “Bursa’nın Kestel ilçesindeki selde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız gelişmeleri yakından takip etmektedir. İçişleri Bakanımız bölgededir. Devletimiz bütün kurum ve imkanlarıyla selden etkilenen vatandaşlarımızın yanındadır.” dedi.

AFAD Çalışmalar Devam Ediyor

Bursa’da yaşana sel felaketinin ardından hemen olay yerine giden AFAD yetkilileri çalışmaların devam ettiğini sosyal medya hesabından açıkladı.

AFAD Açıklama
AFAD Açıklama

AFAD: “Bursa ilimizde yaşanan sel sonrası kayıp durumda bulunan vatandaşlarımızı arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor.” dedi.

Arama Kurtarma Çalışmaları
Arama Kurtarma Çalışmaları

Bursa’nın Kestel İlçesi’nde gerçekleşen sel felaketi sonrasında 2 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve 4 vatandaşımızın kayıp olduğu iddia edildi. AFAD, Jandarma, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ekiplerinin arama ve yardım çalışmaları devam ediyor. Arama kurtarma çalışmalarının sabaha kadar devam edeceği bildirildi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir