SON DAKİKA BAKAN KOCA BAŞKANLIĞINDA KRİTİK TOPLANTI

Son Dakika Bakan Koca Başkanlığında kritik toplantı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığı’nda toplanan Toplum Bilimleri Kurulu kritik konuları konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığı’nda video konferans şeklinde gerçekleşen toplantıda, YKS sınavı ve Kurban Bayramı hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrenciler ve Kurban Bayramı’nda vatandaşların salgına yakalanmasını engellemek amacıyla bir araya gelen kurul kritik kararlar aldı. Alınan kararlar Bilim Kurulu’na sunulduktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a arz edilecek.

Bakan Koca Sosyal Medyadan Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıda, sahte enformasyonla mücadele ve sınava girecek öğrencilerin korunması için yeni tedbirler alındı.

Toplum Bilimleri Kurulu
Toplum Bilimleri Kurulu

Ayrıca yaklaşan Kurban Bayramı kapsamında vatandaşların nasıl uyarılması gerektiği ve ne gibi tedbirlerin hayata geçirileceği tartışıldı. Alınan kararlar önce Bilim Kurulu’nda tartışılacak ve daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a arz edilecek.

Bugün gerçekleşen toplantıda öğrencilerin psikolojisi ve alınması gereken ek tedbirler toplantının temel konuları arasında idi. Bakan Koca toplantı sonrasında resmi twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

Bakan Koca Açıklama
Bakan Koca Açıklama

Bakan Koca: “Toplum Bilimleri Kurulumuzla yeni toplantımızı yaptık. Koronavirüs salgınına karşı farklı bilim dallarından bilim insanlarımızın sürece katkılarından yararlandığımız toplantılarımızın bugünkünde gündemimiz YKS’ye girecek öğrencilerin psikolojisi ve alınabilecek ek tedbirler oldu.” dedi.

Corona Virüs Salgınını en az kayıpla kapatmak için yapılan tedbir toplantıları Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi’nde gerçekleşmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir