SON DAKİKA SOSYAL MEDYADAN GÖRSELLER SIZDIRILDI

Son Dakika sosyal medyadan görseller sızdırıldı. 27 Haziran 2020 tarihinde tüm yurtta gerçekleşen YKS sınavına ait soruların sızdırıldığı iddia edildi. ÖSYM konu hakkında sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından tüm yurtta gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na ait soruların sosyal medyada sızdırıldığı iddia edildi. Kısa sürede gündem olan fotoğraflar sonrasında ÖSYM bir açıklama yaptı.

YKS sınavının ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sorularına ait olduğu iddia edilen görseller hakkında soruşturma başlatıldı. Bazı vatandaşlar sosyal medya üzerinden paylaşılan görseller sonucunda sınav merkezine telefon mu sokuldu iddiaları ortaya atıldı. Hatta bazı vatandaşlar sınav iptal edilmesi gerektiğini paylaştılar.

ÖSYM Açıklama Yaptı

Sosyal medyada paylaşılan görseller sonrasında ÖSYM açıklamada bulundu. Resmi twitter hesabından da açıklamalarda bulunan ÖSYM sınavların güven ortamında devam edeceğini vurguladı.

ÖSYM: “TYT’den sonra sosyal medyada bir adayın kitapçığından bazı kısımların paylaşıldığı görülmüştür. Sorumlu hakkında yasal süreç başlatılmıştır.” denildi.

ÖSYM Açıklama
ÖSYM Açıklama

Sosyal Medya hesabından da bir açıklama yapan ÖSYM şunları aktardı; “ÖSYM Başkanlığı olarak yarın gerçekleştireceğimiz AYT ve YDT oturumlarında tüm adaylarımıza başarılar dileriz. Yarın YKS’nin tüm oturumları tamamlandıktan sonra, planlandığı gibi soruların tamamı kamuoyuyla paylaşılacaktır. 2020-YKS ‘nin ilk oturumu olan TYT 188 sınav merkezimizde güvenle tamamlanmıştır.”

Sınava Ait Olduğu İddia Edilen Görseller
Sınava Ait Olduğu İddia Edilen Görseller

Sınava ait olduğu iddia edilen fotoğraflar hakkında soruşturma başlatıldı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir