SON DAKİKA ANKARA VALİLİĞİ DENETİMLERİ ARTTIRDI

Son Dakika Ankara Valiliği denetimleri arttırdı. Corona Virüs Salgını kapsamında alınan kararlara uyulmasını konusunda il valilikleri denetimlerini arttırdı.

Denetimler 1
Denetimler 1

Ankara Valiliği, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince toplu taşımalarda ve vatandaşların kalabalık olduğu bölgelerde denetimleri arttırdı. Vatandaşların maskesiz ve mesafesiz sokaklarda gezmesine izin verilmedi.

Maske kullanmayan vatandaşlara ise idari para cezası uygulandı. İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlar neticesinde salgının yayılmasının önlenmesi için gerekli adımların atılacağı mesajı verildi.

Denetimler 2
Denetimler 2

Denetimler Sürecek

Ankara Valiliği salgına karşı alınan tedbirler neticesinde sosyal hayatın devam etmesi için gerekli adımların atılacağını vurguladı. Kolluk kuvvetler ve İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin 7 gün 24 saat denetimlere devam edeceğinin altı çizildi.

Denetimler 3
Denetimler 3

Kurallara uymayan vatandaşlara ise İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı gereğince adli para cezası uygulanacağı açıklandı. Ankara Valiliği’nin açıklaması şöyle; “Korona virüs ile mücadele kapsamında Ankara genelinde şehir içi toplu taşıma araçlarında kolluk ve sağlık görevlileriyle genel tarama denetimi gerçekleştirilmiştir. #KontrollüSosyalHayat ve #maske kullanımı konusunda denetimlerimiz aralıksız sürecek.”

Denetimler 4
Denetimler 4

Ankara Valiliği denetimlere ait fotoğrafları sosyal medya hesabından da paylaştı. Görevlilerin denetimlere aralıksız devam edeceği belirtildi. Vatandaşların sağlığı için maske ve mesafe kurallarına uyması yönünde çağrıda bulunuldu. Ayrıca kolluk kuvvetlerinin denetimlerinin il genelinde süreceği ve salgının yayılmasının engellenmesi için gerekli adımların atılmaya devam edeceği bildirildi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir