SON DAKİKA O HEYET ANKARA’YA GELDİ (30 HAZİRAN 2020)

Son Dakika o heyet Ankara’ya geldi (30 Haziran 2020) Macaristan’dan gelen heyet Ankara’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir araya geldi. Görüşmede yerli ve milli savunma sanayi tanıtıldı.

Macaristan Heyeti
Macaristan Heyeti

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Macaristan’dan gelen heyet özellikle yerli ve milli savunma sanayi hakkında bilgi aldı. Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile bir araya gelen Bakan Varank mevkidaşına yerli ürünlerin maketlerini gösterdi.

Macaristan heyeti yerli ve milli savunma sanayi ürünleri hakkında detaylı bilgi aldı. Bakan Varank, Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede, Corona Virüs ile mücadelede Türkiye’nin başarıyla yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgi verdi, iki ülkenin iş birliğinin süreceğine vurgu yapılan görüşme sonrasında iki bakan maketleri inceledi.

Yerli ve Milli Savunma Sanayi Ürünleri Maket
Yerli ve Milli Savunma Sanayi Ürünleri Maket

Macaristan’a yapılan yardımların dışında sağlık ekipmanı ve kimyasal ürünlerinde ihracatının yapıldığını belirten Bakan Varank görüşme sonrasın da seyahat yasağının kalkmasının olumlu bir adım olacağını vurguladı.

Sosyal medyadan paylaşılan fotoğraflarda Macaristan heyetinin yerli savunma sanayi hakkında bilgi aldığı anlarda gözlemlendi. Bakan Varank mevkidaşına bizzat yerli savunma sanayi ürünlerini tanıttı.

Bakanlık Açıklama
Bakanlık Açıklama

Twitter’dan yapılan açıklama şöyle: ” MACARİSTAN HEYETİ ANKARA’DA Bakan @varank, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile görüştü. Varank, Szijjarto’ya, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Türk savunma sanayisi ürünlerini maketler üzerinden tanıttı.” denildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank geçtiğimiz günlerde de 65 yaş ve üstü vatandaşlara dağıtılacak maske ve kolonya paketleme merkezini ziyaret etmişti. Salgına karşı verilen mücadelenin her alanda devam ettiği ve yurt dışında da yardımların süreceği mesajı verildi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 29 EYLÜL 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 29 Eylül 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 29 Eylül Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir