MODİFİYELİ OTOMOBİLLERE AĞIR CEZALAR KESİLDİ

Modifiyeli otomobillere ağır cezalar kesildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü modifiyeli araçlara göz açtırmıyor. Çevre ve ses kirliliğini önlemek amacıyla yapılan uygulamalarda sürücülere cezai işlem uygulandı.

Ankara Emniyeti Modifiyeli Araçlara Ceza Uyguladı
Ankara Emniyeti Modifiyeli Araçlara Ceza Uyguladı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğünce yapılan denetimler sonucunda otomobillerinde modifiye tespit edilen bazı sürücülere cezai işlem uygulandığını açıkladı. Resmi twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada çevre ve gürültü kirliliğine vurgu yapıldı. Son 2 yılda artan modifiye araçlara karşı denetimlerin arttırılacağı vurgulandı.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklama yapılan denetimlere vurgu yapıldı. Vatandaşlara trafik kurallarına uyulması için uyarılarda bulunuldu. Ayrıca il genelinde çevre ve gürültü kirliliğine neden olan araçlar hakkında cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Basın Açıklaması
Cezalar Hakkında Basın Açıklaması

Ankara Emniyeti bir video ile istatistikleri paylaştı ve şu yorumlarda bulundu; ” Çevre ve gürültü kirliliğine dur diyoruz. Yapılan denetimlerde modifiyeli araç sürücülerine ağır trafik cezaları uygulanmaktadır. Lütfen trafik kurallarına uyalım.” denildi.

Özellikle bazı vatandaşlar için bir yaşam tarzı olduğu dile getirilen modifiye yurt içinde ve dışında oldukça popüler durumda. Bazı sürücüler yasal olarak yaptırdıkları değişimlerle bu tutkularını devam ettirirken, bazı vatandaşların ruhsatsız değişimlerle çevre ve gürültü kirliliğine neden oldukları iddia ediliyor.

Ruhsatına işli modifiye yaparak vatandaşları rahatsız etmeyen otomobil tutkunları bu araçların sergileneceği bir yer talep ediyorlar. Ancak yasa dışı modifiye yapanlar ise bazı vatandaşların tepkisini çekmekte. Özellikle abartı egzoz, ses sistemi ve korna ile çoğu noktada gerginlikler yaşanmakta.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA AZERBAYCAN’A DESTEK PAYLAŞIMI REKOR KIRDI

Son Dakika Azerbaycan'a destek paylaşımı rekor kırdı. Ermenistan'ın sabah saatlerinde başlattığı saldırı sonucunda Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri operasyon başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir