SON DAKİKA MOTORİNE ZAM YAPILDI (6 TEMMUZ 2020)

Son Dakika motorine zam yapıldı. Döviz kurunda gerçekleşen yükseliş nedeni ile motorin fiyatlarında zam yapılacağı açıklandı. Gece yarısından sonra geçerli olacak zam otomobil sahiplerini üzecek.

Geçtiğimiz günlerde benzin, motorin ve otogazın litre fiyatına zam yapılmıştı. Yapılan zam sonrasında otomobil sahipleri depolarını en az yüzde 10 daha pahalıya doldurmuş oldu.

Yapılan zammın ardından yeni bir zam daha açıklandı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından sosyal medyadan açıklanan zam haberine göre bu gece yarısından itibaren motorine zam yapılacak.

Motorine 10 Kuruş Zam Yapılacak

EPGİS’in resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatına 10 kuruş zam yapılacak. Yapılacak zam pompaya yansıyacak.

EPGİS Açıklama
EPGİS Açıklama

EPGİS Açıklaması şöyle; “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 07/07/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 10 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi.

Yapılacak 10 kuruşluk zammın ardından Ankara’da 1 litre motorin 5.87 Türk Lirası’ndan 5.97 Türk Lirası’na yükselecek. Yapılan zammın şahsi otomobillerde depoyu etkileyeceği gibi, birçok işletmenin giderinde de artışlara neden olması bekleniyor.

Ülkemizde motorin(dizel) ile çalışan otomobil ve ticari araçlar ağırlıklı olarak daha az yaktıkları için tercih edilmekte. Yapılan zam sonrasında otomobil sahipleri araçlarını en az yüzde 6 daha pahalı dolduracak. Dövizde gerçekleşen dengesizlik ve petrol fiyatlarında ki yükseliş petrol ürünlerinde artış anlamında gelmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA AZERBAYCAN’A DESTEK PAYLAŞIMI REKOR KIRDI

Son Dakika Azerbaycan'a destek paylaşımı rekor kırdı. Ermenistan'ın sabah saatlerinde başlattığı saldırı sonucunda Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri operasyon başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir