SON DAKİKA BENZİNİN LİTRE FİYATINDA ARTIŞ GERÇEKLEŞECEK

Son Dakika benzinin litre fiyatında artış gerçekleşecek (7 Temmuz 2020) Döviz kurlarında gerçekleşen dengesizlik pompaya yansımakta. Geçtiğimiz günlerde yapılan zammın ardından benzinin litre fiyatında artış gerçekleşecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre, petrol fiyatlarında yaşanan dengesizlik ve döviz kurundaki hareketlilik nedeni ile benzine zam yapılacak. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak zam ile otomobil sahipleri depolarını daha pahalıya dolduracak.

Sosyal Medyadan Duyuruldu

EPGİS tarafından yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olacak zam, pompaya yansıyacak. Ortalama yüzde 5 ile 6 oranında depoların daha pahalıya dolmasına neden olacak zam sonrasında benzinin litre fiyatında 10 kuruş zam gerçekleşmiş olacak.

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak zam sonrasında Ankara’da 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 6.34 Türk Lirası’ndan 6.44 Türk Lirası’na yükselecek. Yapılan zam otomobil sahiplerini üzecek.

Açıklama
Açıklama

Sosyal medya üzerinden zammı açıklayan EPGİS‘in paylaşımı şöyle; “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 08/07/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 10 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi.

Yapılan zammın pompaya yansıması dolaylı yoldan diğer tüketim ürünlerine ve enerji fiyatlarına da yansımaktadır. Ayrıca OPEC üyesi ülkelerin petrol üretimini kısması petrol fiyatlarında dengesizliklere neden olmakta. Petrol ürünlerini yurt dışından almak zorunda olan Türkiye gelişen döviz hareketlenmeleri ve petrol fiyatlarındaki dengesizlik sonucu benzin, motorin ve otogaz ürünlerinde zam ile karşı karşıya kalmakta.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA AZERBAYCAN’A DESTEK PAYLAŞIMI REKOR KIRDI

Son Dakika Azerbaycan'a destek paylaşımı rekor kırdı. Ermenistan'ın sabah saatlerinde başlattığı saldırı sonucunda Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri operasyon başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir