SON DAKİKA AVRUPA DİREKTÖRÜ BAKANLIĞI ZİYARET ETTİ

Son Dakika Avrupa direktörü bakanlığı ziyaret etti. Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’nin Corona Virüsle mücadelesini yerinde izledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelen Avrupa Bölge Direktörü ortak basın açıklaması düzenledi.

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge Ankara’ya geldi. Ankara’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelen Kluge Corona Virüs ile mücadele konularında bilgi alışverişinde bulundu.

Türkiye’nin mücadelesini tebrik eden ve başarılı bulan Kluge, mücadeleyi yerinde izledi. Dünya Sağlık Örgütü’nün ofisinin yakın zamanda İstanbul’da açılacağını açıklayan Bakan Koca, Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelede rehber olacağını bildirdi.

Türkiye’nin başarılı mücadelesi hakkında da bilgi veren Bakan Koca İstanbul’u dünya sağlık merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini duyurdu. Ayrıca Ankara’nın da bir sağlık başkenti olacağını belirtti.

Havaalanı ve limanlara yakın inşa edilecek şehir hastaneleri, pandemi merkezlerinin tüm dünyaya hizmet edeceğini açıkladı. Bakan Koca: “İnsani ve Sağlık Acil Durumlarına Hazırlık DSÖ Ofisi’ni İstanbul’da hayata geçiriyoruz. DSÖ açısından özel bir konuma sahip ofis, çalışmalarıyla Kovid-19 kapsamındaki güncel ihtiyaçların karşılanması konusunda rehberlik edecektir.” dedi.

Kluge ve heyet pandemi hastanelerini dikkatle inceledi. Türkiye’nin başarılı mücadelesini hatırlattı. Türkiye gerçekleştirdiği mücadele ile Avrupa’da birçok ülke tarafından dikkatle takip edilmekte. Ayrıca dünya genelinde bir çok Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmek ve mücadele hakkında bilgi almak için randevu talep etmekte. Ancak pandemi nedeni ile bu tip buluşmalar genellikle video konferans üzerinden gerçekleşmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir