SON DAKİKA MECLİS BAŞKANI ŞENTOP’TAN AZERBAYCAN MESAJI

Son Dakika Meclis Başkanı Şentop’tan Azerbaycan mesajı. Azerbaycan sınırında yaşanan olaylara ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’tan açıklama geldi.

Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermenistan’a karşı silahlı operasyon başlatıldı. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı operasyon sonucunda Ermenilere ciddi zaiyatlar verildi. Ermenistan’ın haksız işgaline karşı Türkiye’den de tepkiler yağdı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak dost ve kardeş ülke Azerbaycan’a destek açıklamalarında bulundu. Azerbaycan ile Türkiye’nin iki devlet ve tek millet olduğunu hatırlatan mesajda şehit olan Azerbaycan askerlerine baş sağlığı mesajı verildi.

Azerbaycan ile Ermenistan sınırı arasında bulunan Tovuz bölgesinde Ermeniler tarafından açılan ateş sonucunda Azerbaycan askerleri şehit olmuştu. Azerbaycan olayın ardından hemen karşılık vererek sınırlarını korumak için operasyon başlattı. Ancak başlatılan operasyon sonrasında Ermeniler tarafından yapılan küstah açıklamalar Azerbaycan ve Türkiye’nin tepkisine neden oldu.

Seninleyiz Azerbaycan Mesajı

Ermeniler tarafından açılan ateş sonucunda 2 Azerbaycan askerinin şehit olması tüm yurtta tepki ile karşılandı. Birçok siyasetçi Azerbaycan’a destek açıklamalarında bulundu.

Ankara‘da da vatandaşlar ve siyaset Ermenistan’ın haksız işgaline karşı tepki gösterdi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop resmi twitter hesabından bir açıklama yaparak Azerbaycan milletine destek mesajı verdi.

Başkan Şentop Açıklama
Başkan Şentop Açıklama

Şentop: “Azerbaycan/Ermenistan sınırı Tovuz bölgesinde Ermenilerin Azerbaycan mevzilerine saldırması sonucu şehit olan askerlere Allah’tan rahmet diliyorum. Kardeş ülke can Azerbaycan’ın başı sağ olsun. İki devlet tek millet. #SeninleyizAzerbaycan” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir