SON DAKİKA ANKARA’DA KAÇAK SİGARA OPERASYONU

Son Dakika Ankara’da kaçak sigara operasyonu. Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda çok sayıda kaçak sigara ve tütün malzemeleri ele geçirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen operasyon sonucunda çok sayıda kaçak malzeme ele geçirildi. Ayrıca yapılan operasyonlar 15 şahısta gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyon sonucunda 209 kilogram tutarında tütün yanı sıra, tütünlerin sarılmasını sağlayan malzemelere ve çok sayıda elektronik eşyaya el koydu. Ele geçirilen tütün ve teknolojik malzemelerin piyasa değerinin binlerce Türk Lirası olduğu açıklandı.

Kaçakçılık Operasyonu Açıklaması
Kaçakçılık Operasyonu Açıklaması

Ankara Emniyeti operasyonu sosyal medya üzerinden açıkladı. Ankara Emniyeti; “Sigara, tütün ve alkollü içki kaçakçılığına yönelik 13-19 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda 15 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.” denildi.

Ayrıca operasyonlar sonucunda 64 bin 200 adet makaron, 7 bin 851 adet elektronik eşya, 2 bin paket sigara ve 209 kilogram tütün ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin piyasa değerinin binlerce Türk Lirası olduğu düşünülüyor.

Kaçak sigara ve tütünlerin özellikle terör örgütlerinin finansman sağlamasına neden olduğu hatırlatılarak vatandaşların kaçak sigara ve tütün ürünlerini tercih etmemesinin önemi hatırlatıldı. Ayrıca vatandaşların çevrelerinde bu gibi satış yapılan yerler görmesi durumunda Alo 112 acil telefonunu arayarak kolluk kuvvetlere ihbarda bulunmasının önemli olduğu vurgulandı.

Kolluk kuvvetlerinin kaçakçılık ve diğer suçlarla mücadele kapsamında 7 gün 24 saat çalışmalarının devam edeceği vurgulandı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir