SON DAKİKA ANKARA’YA TSK UÇAĞI İLE GETİRİLDİ

Son Dakika Ankara’ya TSK uçağı ile getirildi. Ankara’da organ nakli bekleyen bir vatandaşın yardımına Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) uçakları yetişti.

Türk Kara Kuvvetlerine Bağlı jetle Organ Nakli
Türk Kara Kuvvetlerine Bağlı jetle Organ Nakli

Ankara‘da organ nakli için bekleyen bir hastaya Kahramanmaraş’ta organ bulundu. Organın kısa sürede hastaya ulaştırılabilmesi için Milli Savunma Bakanlığı devreye girdi. TSK’ne ait jet ile Kahramanmaraş’tan alınan organlar hızlı bir şekilde Ankara’ya getirildi.

Türk Kara Kuvvetleri Nakil Sırasında
Türk Kara Kuvvetleri Nakil Sırasında

Milli Savunma Bakanlığı(MSB) organ nakline dair fotoğrafları resmi sosyal medya hesabından paylaştı. Ayrıca bir açıklamada yapan Bakanlık TSK’nin her zaman asil milletinin emrinde olduğunu bildirdi.

T.C. Milli Savunma Bakanlığı Açıklama
T.C. Milli Savunma Bakanlığı Açıklama

MSB‘nın twitter açıklaması şöyle; “Türk Silahlı Kuvvetleri, tüm imkanlarıyla her zaman asil milletinin emrindedir. Ankara ve Malatya’da organ nakli bekleyen vatandaşlarımız için Kara Kuvvetlerimize ait bir uçak ve bir helikopter ile Kahramanmaraş’tan kalp ve karaciğer grefti ulaştırıldı.” denildi.

Türk Kara Kuvvetlerine Ait Helikopter
Türk Kara Kuvvetlerine Ait Helikopter

Türk Kara Kuvvetleri’ne bağlı uçak ve jetlerle gerçekleştirilen görev sonrasında Ankara ve Malatya’da organ bekleyen vatandaşlara organları ulaştırıldı.

Organ nakli sırasında bekleyen binlerce insan için her geçen dakikanın önemi düşünüldüğünde TSK’nin yapmış olduğu bu destek vatandaşlardan beğeni aldı. MSB’nin twitter paylaşımı binlerce beğeni aldı.

Ayrıca TSK savaşta ve barışta milletinin yanında olduğu mesajı verildi. Her yıl binlerce vatandaşımız organ nakli sırasında organ bulunamadığı için hayatını kaybetmekte. Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı organ naklinin önemi için tüm kurum ve bakanlıklarla işbirliği içinde vatandaşları bilgilendirmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir