SON DAKİKA BAKAN SOYLU’DA HAYDİ DEDİ (29 TEMMUZ 2020)

Son Dakika Bakan Soylu’da Haydi dedi (29 Temmuz 2020). İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hayvan durum izleme uygulamasını indirdi. Akıllı uygulama ile hayvanların durumu takip edilebilecek, ihbarlar değerlendirilecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hayvan Durum İzleme mobil uygulamasını (HAYDİ) indirerek kullandı. Uygulamanın vatandaşlar tarafından da indirilip kullanılması gerektiğini vurgulayan Bakan Soylu, sosyal medya adresinden paylaşımda bulundu.

Haydi programı sayesinde hayvanların durumu değerlendirilecek ve şiddete maruz kalanlara hemen müdahale edilecek. İçişleri Bakanlığı emniyet ve jandarma bünyesinde hayvanları korumak için özel ekipler kurulmuştu. Bu ekipler uygulama ile ihbarlara daha hızlı müdahale edebilecekler.

Bakan Soylu Haydi Uygulaması
Bakan Soylu Haydi Uygulaması

Sosyal medya üzerinden bir fotoğrafla uygulamanın hayata geçtiğini aktaran Bakan Soylu her vatandaşın bu uygulamayı indirmesini tavsiye etti. İçişleri Bakanlığının resmi twitter hesabından yapılan açıklama şöyle; ” Hayvan Durum İzleme mobil uygulaması HAYDİ, mobil marketlerde! Bakanımız Sn. @suleymansoylu’nun telefonuna indirerek incelediği HAYDİ uygulamasıyla fotoğrafla ve yazılı ihbarda bulunabilirsiniz” denildi.

Son zamanlarda gerçekleştirilen hayvana şiddet olaylarına karşı İçişleri Bakanlığı’nın önlemleri arttırdığı bilinmekte. Kısa süre önce oluşturulan hayvan hakları ekipleri ile şiddet ve istismar olaylarının önlenmesi bekleniyor.

Vatandaşlar Haydi uygulaması ile çevrelerinde şahit oldukları olayları İçişleri Bakanlığı’na ihbarda bulunabilecekler. Ayrıca uygulama hem android hemde ios platformlarında son kullanıcıya sunuldu. Uygulama mağazalarda ücretsiz olarak indirilebiliyor. Emniyet Müdürlüğü sistemine giden ihbarlara anında müdahale edilecek. Hayvanlara karşı işlenen suçlar önlenebilecek.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir