SON DAKİKA KÜME DÜŞME KALDIRILDI(29 TEMMUZ 2020)

Son Dakika küme düşme kaldırıldı(29 Temmuz 2020). Bugün gerçekleşen Türkiye Futbol Federasyonu toplantısında küme düşmenin iptal edilmesi tartışıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Başkanlığında gerçekleşen toplantıya katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Toplantıda alınan kararı TFF Başkanı Nihat Özdemir ile birlikte katılan Bakan Kasapoğlu bu sene küme düşmenin kaldırılması hakkında açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’in yanı sıra ,TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de küme düşme kaldırıldı. Bu sene küme düşecekleri açıklana Ankaragücü, Malatyaspor ve KayseriSpor bu karar sonrasında ligden düşmeyecekleri. Alınan karar sonrasında gelecek sezon liden 4 takım düşecek ve yeni sezonda 21 takımla mücadele edilecek.

Ayrıca yabancı kuralının 2020-2021 sezonunda değik 2021-2022 yılında uygulamaya geçeceği de açıklandı. 21 takımla sürecek mücadelenin fikstür olarak takımları zorlayacağını ancak pandemi nedeni ile böyle bir karar alındığı vurgulandı.

1959 yılında başlayan profesyonel liglerde ilk kez 21 takım müsabakalara katılmış olacak. 21 takımla sürecek mücadele sonucunda yeni sezonun bitiminde 4 takım birden ligden düşecek.

Bakan Kasapoğlu alınan kararı sosyal medya üzerinden de paylaştı. Bkan Kasapoğlu: “Kulüpler Birliği’nin ortak görüşü ve TFF Yönetim Kurulu toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucu bu yıl Süper Lig ile TFF 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig’de küme düşme kuralının uygulanmamasına karar verilmiştir. Tescil edilen Bölgesel Amatör Lig’de lider ile arasında en fazla 3 puan bulunan takımların TFF 3. Lig’e yükselmesine karar verilmiştir.” dedi.

Alınan karar sonrasında üst lige yükselen takımlar şöyle; Siirt İl Özel İdaresi Spor, Adıyaman 1954 Spor, Ceyhanspor, Isparta 32 Spor Kulübü, Karaman Belediyespor, Belediye Kütahyaspor, Edirnespor,,Tekirdağspor, Çengelköyspor olarak belirtildi.

Ayrıca yabancı oyuncu kuralı dahil bazı kararların bir yıl ertelendiğini de açıklayan Bakan Kasapoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Pandemi sürecinin kulüpler için meydana getirdiği zor koşullar dikkate alınarak, yabancı sınırı ilgili alınan yeni karar 1 yıl süreyle ertelenmiştir.”

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir