SON DAKİKA ANKARA’DA TRAFİK DENETİMLERİ ARTTI

Son Dakika Ankara’da trafik denetimleri arttı. Kurban Bayramı kapsamında alınan tedbirler nedeni ile emniyet güçleri vatandaşları uyardı. Ankara’da işlek yollarda trafik denetimleri arttırıldı.

Vali Vaşip Şahin Denetimlerde
Vali Vaşip Şahin Denetimlerde

Ankara’dan yola çıkarak bayram tatilini köylerinde veya tatil yörelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar trafiğe neden oldu. Trafikte istenilmeyen kazaların önüne geçmek için İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliklerine yazı gönderdi.

Ankara Valiliği’de görev ve yetki bölgesinde vatandaşların sağlıklı bir şekilde gidecekleri yerlere gitmesini sağlamak için denetimlerini artırdı. Ankara’nın giriş ve çıkışlarında polis ve jandarma uygulama noktaları oluşturdu.

Vali Vaşip Şahin Denetimlerde2
Vali Vaşip Şahin Denetimlerde 2

Oluşturulan kontrol noktalarından biride Eskişehir yolu güzergahı idi. Burada yapılan kontrollere Ankara Valisi Vasip Şahin ve beraberindeki heyette katıldı. Denetimlerde vatandaşlara hız yapılmaması ve salgın kapsamında alınan kurallara uyulması için tavsiyelerde bulunuldu.

Trafik kurallarının önemi ve emniyet kemeri kullanılmasının yanı sıra maske kuralına uyulması da istenildi. Vali Vasip Şahin ve beraberindeki heyet vatandaşların bayramını da kutladı.

Vali Vasip Şahin ve Beraberindeki Heyet
Vali Vasip Şahin ve Beraberindeki Heyet

Ankara Valiliği denetimleri sosyal medya üzerinden duyurdu. Ankara Valiliği’nin açıklaması şöyle; “Vali Vasip Şahin, Ankara – Eskişehir yolunda bulunan yol kontrol noktasını denetledi. Görevliler ve basın mensuplarıyla bayramlaşan @VasipSahin, bayram tatiline çıkan sürücülerin de trafik kurallarına ve salgına karşı alınan önlemlere riayet etmelerini istedi.”

Ankara Valiliği Açıklama
Ankara Valiliği Açıklama

Denetimler sonrasında basın mensupları ve polislerle bayramlaşan Vali Vasip Şahin vatandaşlarında bayramını kutladı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA OTOGAZ’DA ÖTV DÜZENLEMESİ YAPILDI

Son Dakika otogaz'da ÖTV düzenlemesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan indirim haberleri vatandaşları sevindirmişti. Bu haberin ardından otogaz tüketicileri de bir indirim haberi bekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir