ANKARA’DA SOSYAL İNOVASYON MERKEZİ KURULDU

Ankara’da Sosyal İnovasyon Merkezi kuruldu. Sistem ve Jenerasyon Derneği projelerde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

“Ankara Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi Projesi” Sistem ve Jenerasyon Derneği tarafından yürütülüyor. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’ni (ASBÜ) temsilen Sosyal İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi bu faaliyette (ASBÜ-SİM) proje ortağı olarak yer aldı. Projenin Ankara Kalkınma Ajansı, Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı kapsamında desteklendiği belirtildi.

Sistem ve Jenerasyon Derneği’nin proje ekibi tarafından hazırlanan; Ankara Kalkınma Ajansı’nın “Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı” kapsamında desteklenmeye uygun bulunan “Ankara Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi” projesinin (ASİGM) resmi olarak 25 Haziran 2020’de başladığı açıklandı.

Amaç Sosyal İnovasyonu Aşılamak

Proje ortağı ile beraber 18 ay boyunca yürütülecek olan ASİGM Projesinin amacı, Ankara’daki gençlere sosyal inovasyonu aşılamak olacak. Ayrıca bu alanda ilerlemek isteyen gençlere rehberlik ederek Ankara’daki sosyal girişimcilik ve inovasyon uygulamalarının artırılmasında etkin rol almış olacak. Rehberlik hizmetinin yanı sıra eğitim hizmeti de sağlayacak olan ASİGM, Ankara’nın nitelikli insan kaynağının da artırılmasında etkili olacak bir merkez olarak hizmet verecek.

2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü hayatımızı pek çok alanda etkiledi. ASİGM’de, sosyal yaşantımızı virüsle birlikte geçirebilmemiz için inovatif fikirler üretilecek ve süreci birebir yaşayan ve gözlemleyen gençler yaşadıkları sıkıntıları giderebilmek için kendi projelerini hazırlayabilecekler. Bu dönemde özellikle sosyal girişimcilik ve sosyal inovasyon ön plana çıktı ve ASIGM aracılığıyla bu konular hakkında çalışmaların hızlandırılması sağlanacak.

26 Haziran 2020 tarihinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin rektörü Sayın Prof. Dr. Musa ARICAN ile yapılan toplantı sonrasında ASİGM Projesi’nin faaliyetleri de resmi olarak başladı ve Ankara Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi’nin ilk temelleri üniversitede atıldı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir