ÇİNLİ HUAWEİ RAKİBİ SAMSUNG’U GEÇTİ (2 AĞUSTOS 2020)

Çinli Huawei rakibi Samsung’u geçti (2 Ağustos 2020). Çin Halk Cumhuriyeti merkezli teknoloji devi Huawei rakiplerini geride bıraktı.

Akıllı telefon piyasasına fark yaratarak giren ve kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan Çinli teknoloji devi rakiplerini geride bıraktı. Huawei Corona Virüs Salgını ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ambargosuna rağmen satışlarını ikiye katladı.

Uluslararası teknoloji ve ekonomi şirketi tarafından 2020 yılının ikinci çeyreğinde en çok satılan akıllı telefon araştırması sonuçlandı. Araştırmaya göre ikinci çeyrekte en çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren firma Samsung’u geçen Huawei oldu. ABD’nin ardından Birleşik Krallıktan da ambargo kararı gelmesine rağmen Huawei tüm dünyada satışlarını arttırdı.

Rakibi Geride Kaldı

Çinli teknoloji devi Huawei rakibi Güney Koreli Samsung’dan daha fazla akıllı telefon satarak zirveye yerleşti. Özellikle fiyat performans türü cihazlar üreterek, rakiplerini geride bırakan firma teknoloji ve ekonomi otoritelerinin çarpıcı yorumlarına maruz kaldı.

Özellikle ABD ve Birleşik Krallık’ta yaşadığı sorunlara rağmen satışlarını tüm dünya da arttıran firma için otoriteler inanılmazı başardılar gibi ifadelerde bulundu. Firmanın hedefinin katlanabilir akıllı cihazları daha fazla yaygın hale getirmek olduğu düşünülüyor.

Huawei dünya çapında 55.8 milyon adet akıllı telefon sattı. Rakibi Samsung ise 53.7 milyon adet satarak geride kaldı. Bazı ekonomistler ise satış başarısının markanın Çin’de yaptığı satışlar olduğu ve bu rakamlarında normal olduğunu ifade etmekteler.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir