SON DAKİKA BAKAN KOCA TEK CÜMLE İLE ÖZETLEDİ

Son Dakika Bakan Koca tek cümle ile özetledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corona Virüs Salgını kapsamında yeni bir uyarıda bulundu. Vatandaşların tedbirlere uyum sağlaması gerektiğini vurguladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün açıklanan vaka sayılarında yükseliş olmasını sosyal medyadan değerlendirdi. Kurban Bayramı boyunca sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmamasının etkisine dikkat çekti.

Özellikle vatandaşlardan belirlenen kurallara ve tedbirlere uyum sağlamasını isteyen Bakan Koca resmi twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Kısa sürede binlerce beğeni ve retweet alan paylaşım fenomen oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde de vatandaşların sahillere akın etmesine dikkat çekmiş ve sosyal medyadan uyarıda bulunmuştu. 2 Ağustos tarihinde resmi twitter hesabında şu açıklamada bulundu. Bakan Koca: “Birinci dalga sahillere indi. Tatilde dikkatli olalım.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal Medya Açıklaması
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal Medya Açıklaması

Bugün vaka sayılarında yeniden binli rakamların görünmesinin ardından da sosyal medyadan açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tek cümle ile konuyu özetledi. Bakan Koca: “Kolaya kaçarsak, zoru birlikte yaşarız. Tedbir alın.” dedi.

Bakan Koca özellikle kolaya kaçarak maske ve mesafe kuralına uyulmazsa vaka sayılarında artışın devam edeceğine dikkat çekti. Bakan Koca özellikle sosyal medya paylaşımları ile vatandaşların salgına karşı daha dikkatli olmasını istemekte. Sosyal mesafe ve maske kuralı gibi bir çok kurala dair açıklamaları binlerce kişi tarafından retweet edildi.

Son zamanlarda özellikle Ankara’da da vaka sayılarının artış gösterdiği iddia edilmişti. Bunun nedeni olarak bayramlaşma, sosyal mesafe kuralına uymamak ve maskesiz sokağa çıkmak olduğu Bakan Koca tarafından ifade edilmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir