SON DAKİKA ANKARA’DA DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Son Dakika Ankara’da denetimler devam ediyor. Ankara Valisi Vasip Şahin sosyal medya adresinden pandemiyle mücadele hakkında paylaşımda bulundu.

Corona Virüs Salgını kapsamında vakaların artış göstermesinin ardından İçişleri Bakanlığı 81 İl Valilikleri’ne genelge gönderildi. Genelgede denetimlerin arttırılması ve kurulların gerekirse olağanüstü kararlar alması istendi.

Sağlık Bakanlığı koordineli gerçekleştirilen denetimlerde sosyal mesafe, maske ve hijyen için yapılması gerekenler anlatılıyor. Kurallara uymayan vatandaşlar veya işletmelere ise ceza yazılmakta.

Bu bağlamda dün ilan edilen 81 ilde aynı zamanda sürekli denetim ve tedbir uygulamaları hayata geçirildi. Ankara’da kolluk kuvvetleri ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile ilçe belediye zabıtaları pandemi denetimine çıktı.

Ankara Valisi Vasip Şahin Açıklama
Ankara Valisi Vasip Şahin Açıklama

Pandemi denetimlerinin devam ettiğini sosyal medyadan açıklayan Vali Vasip Şahin temizlik, maske ve mesafe uyarısında da bulundu. Vali Şahin resmi twitter hesabından bir açıklamada yaptı. Vali Şahin: “Ankara’da denetimlerimiz topyekun ve aralıksız devam ediyor. Korona virüsle mücadelede verilen en ufak taviz, malesef bu salgının daha da güçlenerek büyümesini sağlıyor. #Temizlik, #Maske, #mesafe, içinde bulunduğumuz Kontrollü Sosyal Hayat’ın ayrılmaz parçasıdır.” dedi.

Denetimler 1
Denetimler 1

Ankara Valiliği, Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve İl Sağlık Müdürlüğü personeli salgının yayılma hızının azaltılması için denetimlerini sürdürmeye devam edecek. Ayrıca kurallara uymayanlara ceza yaptırımının süreceği mesajı verildi.

Denetimler 2
Denetimler 2

Özellikle Ankara’da kurallara uyulmaması nedeni ile vaka sayılarında artış gözlemlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vatandaşları sürekli uyarmakta.

Ayrıca Ankara Valiliği resmi twitter hesabından da bir açıklama yaparak denetimlere kaç personelin katıldığını açıkladı. Ankara Valiliği; “Bugün Ankara’mızda 878 ekip, 3277 personel, 7429 denetim noktasında korona virüsle mücadelede alınması gereken önlemleri yerinde denetledi. Halkımızın sağlığı için denetimlerimiz bundan sonra da aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edecektir.” denildi.

Ankara Valiliği Açıklaması
Ankara Valiliği Açıklaması

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 29 EYLÜL 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 29 Eylül 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 29 Eylül Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir