SON DAKİKA BAKAN KOCA İDDİALARI YALANLADI

Son Dakika Bakan Koca iddiaları yalanladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden vaka sayıları hakkında açıklamada bulundu. Sosyal medyada dönen iddiaları yalanladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyada bazı illerde ve ilçelerde vaka sayılarının artış göstermesi sonucu hastanelerin dolduğu ve hasta kabul edilmediği yönündeki iddiaları yalanladı.

Sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastanelerin doluluk oranı hakkında bilgi verdi. Corona Virüs Salgını kapsamında vakaların artış gösterdiğini ancak hastanelerin kapasitesinin bunu karşılayabilecek durumda olduğunu açıkladı.

Bakan Koca Sosyal Medya Paylaşımı
Bakan Koca Sosyal Medya Paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın resmi twitter hesabından yapılan açıklama şöyle; “COVID-19 nedeniyle hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi tamamen dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır. Bu asılsız iddiaların sahipleri, hastaneler doluymuş gibi tedbir alsın. İddiaların topluma belki bu şekilde yararı olur.” ifade edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşım sosyal medyada infial yaratmayı hedefleyenlere karşı bir açıklama mahiyetinde. Ayrıca hastanelerin her türlü duruma hazır olduğu ifade edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaşımı dakikalar içinde binlerce retweet ve beğeni aldı. Bazı vatandaşlar ise sosyal medyadan Bakan’a sorular sorarak hastanelerde son durumu öğrenmeye çalıştı.

Corona Virüs Salgını kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından vatandaşların paniğe sürüklenmemesi için resmi rakamları ve bilgileri paylaşmakta. Ancak sosyal medyada bazı sahte haberler ve bilgiler halen vatandaşlara servis edilmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 29 EYLÜL 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 29 Eylül 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 29 Eylül Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir