SON DAKİKA DOLARIN YÜKSELİŞİ DURDURULAMIYOR

Son Dakika Doların yükselişi durdurulamıyor. Dün psikolojik sınırı geçerek 7 Türk Lirasını gören dolar bugün yükselişini sürdürmekte. Ekonomistler doların 7.50 Türk Lirası’na kadar yükseleceğini iddia etmekte.

Dolar bayram sonrasında 7 Türk Lirası seviyesini geçerek psikolojik sınırı kırdı. Ancak yükselişini sürdüren Amerikan Doları an itibari ile 7.23 Türk Lirası’ndan işlem görmekte. Ekonomistler kredi çekerek dolar alanları uyarıyor. Kesinlikle bu dönemde dolara yatırım yapılmaması gerektiğini vurguluyorlar.

Bazı ekonomistler ise doların ilerleyen günlerde 7.50 Türk Lirasını görebileceğini iddia ediyorlar. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın dolara müdahale etmemesi durumunda doların daha da yükselmesinin mümkün olacağını iddia ediyorlar.

Ancak dolara yatırım yapanları sevindiren yükseliş iç piyasada iğneden ipliğe her türlü ürün ve hizmetinde pahalanması anlamına gelmekte. Özellikle enerji alanında zamların yakın zamanda ilan edilmesi beklenmekte.

Ancak sosyal medyada bazı vatandaşların kredi çekerek dolar aldığı ve dolara yatırım yaptıkları gözlemleniyor. Ekonomi otoriteleri ise bu dönemde dolara yatırımın yanlış olacağını ifade ediyorlar. Kısa vadede ticaretle uğraşmayanların dolar almaması ve dolara talebin düşmesi gerektiği belirtildi.

Döviz Çizelgesi
Doların yükselişi durdurulamıyor

Amerikan Doları bugün yatırımcısına yüzde 273 değer kazandırdı. Doların ardından Euro ve diğer para birimlerinde de yükseliş sergilendi. 1 Euro 8.61 Türk Lirasından, 1 Sterlin 9.57 Türk Lirasından, 1 İsviçre Frangı ise 7.96 Türk Lirasından, 1 Japon Yeni 6.86 Türk Lirasından işlem görmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 29 EYLÜL 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 29 Eylül 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 29 Eylül Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir