YERLİ VE MİLLİ OTOMOBİL FİYATI AÇIKLANDI (TOGG)

Yerli ve milli otomobil fiyatı açıklandı (TOGG). Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla üretilecek olan otomobil markası TOGG’un satış fiyatı bugün açıklandı.

TOGG
TOGG

Geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından fikir olarak ortaya atılmış olan yerli otomobil için adımlar peş peşe atıldı. Önce tasarımı daha sonra teknik özellikleri açıklanan yerli otomobil için geçtiğimiz günlerde fabrika temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk üretilen araçların 2022 yılında gerçekleşeceğini duyurdu. Bu duyurudan kısa süre sonrada yerli otomobilin fiyatları bugün açıklandı.

Yerli ve Milli Otomobil TOGG
Yerli ve Milli Otomobil TOGG

Sosyal medyada trend topic olan yerli otomobil fiyatları bazı vatandaşlar için uygun olarak tanımlanırken bazı vatandaşlar için yüksek olduğu şeklinde yorumlar yapıldı. Üretilecek olan otomobilin sadece bir modelinin fiyatlarının açıklanması gündem derinden sarstı.

Elektrikli olarak üretilecek olan TOGG aynı zamanda 500 km menzile sahip olacak. Bir deponun dolumu ise son teknoloji ile 30 dakikada tamamlanacak. Otomobil için şimdiden Almanya ve bazı ülkelerden siparişlerin alındığı da iddia edildi.

Elektrikli Yerli Otomobil Fiyatları Açıklandı
Elektrikli Yerli Otomobil Fiyatları Açıklandı

İşte yerli ve milli otomobil TOGG’un liste fiyatları; giriş seviyesi elektrikli araç 180 bin Türk Lirası, orta seviye paket 216 bin Türk Lirası ve dolu paket 252 bin Türk Lirası’ndan satışa sunulacak. Ayrıca yakın zamanda otomobilin sedan modeli ve diğer seçeneklerininde fiyatlarının açıklanması bekleniyor.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir