ANKARA’DA TERÖR OPERASYONU 7 GÖZALTI (13 AĞUSTOS 2020)

Ankara’da terör operasyonu 7 gözaltı (13 Ağustos 2020). Ankara Emniyet Müdürlüğü terörle mücadele kapsamında gerçekleştirdiği operasyon sonucunda 7 şahsı gözaltına aldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen operasyon sonucunda 7 şahıs gözaltına alındı. Operasyon sonucunda çok sayıda örgütsel envanterde ele geçirildi.

Gerçekleştirilen operasyon hakkında sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Ankara Emniyet Müdürlüğü halkın huzur ve güven ortamının devam etmesi için operasyonlara devam edileceği mesajı verdi.

Ankara Emniyet Müdürlüğünün resmi twitter hesabından yapılan açıklamada çok sayıda örgütsel dökümanın ele geçirildiği ve soruşturmanın devam ettiği açıklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Açıklaması
Ankara Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Gözaltı Açıklaması

Ankara Emniyet Müdürlüğü; “13.08.2020 günü DHKP-C terör örgütü DMH yapılanması içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen aralarında sorumlu seviyede örgüt mensuplarının da bulunduğu 8 şahsa yönelik gerçekleştirilen operasyonda, 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.” denildi.

Ayrıca örgüte ait çok sayıda dökümanın da ele geçirildiği açıklandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü; “Örgüte müzahir direniş meclisleri merkezleri ile şahıslara ait, ikametlerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel döküman (pankart, dergi, önlük vb.)ve dijital materyal ele geçirilmiştir.” denildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü tüm gücü ile son terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirilene kadar operasyonlarına devam edeceği vurgulandı. Vatandaşların huzur ve güven ortamının devam edebilmesi için 7 gün 24 saat prensibi ile çalışıldığı ifade edildi. Kolluk kuvvetlerinin operasyonları, arama ve taramaları devam etmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir