VALİ ŞAHİN BAŞKANLIĞINDA TEDBİRLER DEĞERLENDİRİLDİ

Vali Şahin başkanlığında tedbirler değerlendirildi. Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında bugün gerçekleştirilen toplantıda tedbirler değerlendirildi.

Ankara Valiliği’nde video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantıda ilgili sağlık kurumları, kaymakamlıklar ve ekiplerde katıldı. İzolasyon ve filyasyon hakkında yapılması gerekenler değerlendirildi. Yapılan toplantı sonrasında alınması gereken kararlar belirlendi.

Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında gerçekleşen toplantıda kaymakamlar ve kurum, kuruluşların yetkilileri de yer aldı. Ayrıca sahada çalışan filyasyon ve izolasyon ekiplerininde bildirimleri alındı. Alınması gereken tedbirlere yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

Ankara son zamanlarda özellikle artan salgın vakaları ile dikkatleri üstüne çekmekte. Sağlık Bakanlığı uyarıları ve İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarına rağmen vatandaşların kurallara uymaması dikkatleri çekmekte.

Ankara Valiliği Toplantı
Ankara Valiliği Toplantı

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi sonrasında kolluk kuvvetlerinin denetimlerinin ardından tedbirlere yönelikte sürekli adımlar atılmakta. Ankara Valiliği bugün gerçekleşen toplantı hakkında sosyal medya adresinden bir açıklamada bulundu.

Ankara Valiliği Toplantı
Ankara Valiliği Toplantı 2

Ankara Valiliği‘nin açıklaması şöyle; “Vali Vasip Şahin başkanlığında videokonferans yöntemiyle ilgili kurum müdürleri ve kaymakamlarımızın katılımıyla filyasyon ve izolasyon başta olmak üzere COVID-19 salgınına karşı alınan ve alınması planlanan önlemler değerlendirildi.” denildi.

Sosyal Medya Açıklaması
Sosyal Medya Açıklaması

Değerlendirmeler sonucunda salgın ile mücadelede neler yapılacağına ilişkin bilgi alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde denetimlere katılmış ve Ankaralılara tedbirlere uyum hakkında uyarılarda bulunmuştu.

Kolluk kuvvetler salgın kapsamında alınan kararlar neticesinde denetimlerine devam etmekte. Ayrıca filyasyon ve izolasyon ekipleri de sürekli vakaya yakalananları veya iyileşenleri takip etmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir