SON DAKİKA 19 AĞUSTOS 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 19 Ağustos 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 19 Ağustos Çarşamba gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile güncel hasta sayılarını paylaştı. Virüs nedeni ile tedavi görenlerin ve taburcu olanların sayısını belirten tablolar resmi internet sitesinden her gün duyuruluyor.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya üzerinden corona virüs tablosu hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Güncel Vaka Sayıları Açıklandı

19 Ağustos 2020 tarihine ait vaka artış hızı ve tedavi görenler hakkında güncel paylaşım yapıldı.

Vaka Sayıları
Vaka Sayıları

Bugün 87 bin 223 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 303 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte bin 2 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 23 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 5 Milyon 969 bin 629 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 253 bin 108’e yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 23 artarak toplam 6 bin 39 olarak açıklandı. Hasta zatürre oranı ise yüzde 7.4 olarak açıklandı. Ağır hasta sayısı ise 719 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyum sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından salgın sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. Açıklanan verilere göre son 24 saatte bin 2 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 233 bin 915’e yükseldi.

Bakan Koca Sosyal Medya’dan Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corona Virüs hasta sayıları hakkında sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Uyarılarda bulunan ve tedbirlerin öneminden bahsetti. Ayrıca vaka sayılarını değerlendirdi.

Bakan Koca Açıklama
Bakan Koca Açıklama

Bakan Koca: “Vaka sayımız, 1.300’ün üzerine çıktı. Düne kıyasla, pozitif tanı sayımız 40 fazla. Artışın kontrol altına alınması, hep birlikte bize bağlı. Maske, mesafe ve temizlik konusunda ödünsüz olun. Bu tabloyu, ihmallerin ve tedbirlerin belirlediğini unutmayın.”dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA OTOGAZ’DA ÖTV DÜZENLEMESİ YAPILDI

Son Dakika otogaz'da ÖTV düzenlemesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan indirim haberleri vatandaşları sevindirmişti. Bu haberin ardından otogaz tüketicileri de bir indirim haberi bekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir