SON DAKİKA 25 AĞUSTOS 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 25 Ağustos 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 25 Ağustos Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile güncel hasta sayılarını paylaştı. Virüs nedeni ile tedavi görenlerin ve taburcu olanların sayısını belirten tablolar resmi internet sitesinden her gün duyuruluyor.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya üzerinden corona virüs tablosu hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Güncel Vaka Sayıları Açıklandı

25 Ağustos 2020 tarihine ait vaka artış hızı ve tedavi görenler hakkında güncel paylaşım yapıldı.

Vaka Sayıları
Vaka Sayıları

Bugün 98 bin 231 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 502 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte 887 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 24 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 6 Milyon 521 bin 640 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 261 bin 194’e yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 24 artarak toplam 6 bin 163 olarak açıklandı. Hasta zatürre oranı ise yüzde 7.4 olarak açıklandı. Ağır hasta sayısı ise 811 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyum sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından salgın sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. Açıklanan verilere göre son 24 saatte 887 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 238 bin 795’e yükseldi.

Bakan Koca Sosyal Medya’dan Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corona Virüs hasta sayıları hakkında sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Uyarılarda bulunan ve tedbirlerin öneminden bahsetti. Ayrıca vaka sayılarını değerlendirdi.

Bakan Koca Açıklama
Bakan Koca Açıklama

Bakan Koca: “Bugün toplamda 6.5 milyon test sayısını geçtik. Yeni tespit edilen 1.500’den fazla hastamız var. Yeni hasta sayısını düşürmek mücadelemizin en önemli hedefi. Bu hedefe katkı için tedbirlere uyum şart. Sonunda yenilen virüs olacak.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir