SON DAKİKA FORMULA 1 TEKRAR ÜLKEMİZDE

Son Dakika Formula 1 tekrar ülkemizde. 9 yıl aradan sonra tekrar ülkemizde yarışların düzenleneceği bildirildiği andan itibaren binlerce yarış sever heyecanla ilk yarış gününe kilitlendi.

Binlerce yarış tutkununun beklediği Formula 1 yarışları tekrar ülkemizde gerçekleştirilecek. Pandemi nedeni ile 2020 yarış listesinin belirlenemediği bugünlerde, süpriz bir adım geldi. Bundan yaklaşık 9 yıl önce ekonomik nedenlerle ülkemizde gerçekleşmeyen yarışlar artık yapılabilecek.

Formula 1 ve İstanbul Park yönetimi sonunda imzaları attı. Bugün yapılan resmi açıklamayla birlikte Türkiye, 2020 Formula 1 takvimine alınmış oldu. Yarışın tam adı Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 olarak belirlendi.

Yarışların 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirileceği açıklandı. Ancak pandemi nedeni ile yarışların seyircilere açılıp açılmayacağı net değil. Yetkililerin bu konu hakkında çalışmaları sürüyor.

Yeniden gerçekleşecek Formula 1 yarışları hakkında İletişim Başkanı Fahrettin Altun’da sosyal medyadan açıklamada bulundu. Altun: ” 9 yıl aradan sonra @f1 organizasyonunun yeniden Türkiye’ye gelmesi tüm sporseverler gibi bizleri de çok sevindirdi. Organizasyon kabiliyeti tüm dünyaca bilinen Türkiye, 13-15 Kasım’daki yarışa inşallah yine örnek bir ev sahipliği yapacak.” dedi.

Fahrettin Altun Açıklama
Fahrettin Altun Açıklama

Ayrıca yarışlarında başlamasında katkısı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Altun şunları aktardı; ” Başta bu konuya uzun süredir büyük önem veren, organizasyonun Cumhurbaşkanlığımızca himaye edilmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız @RTErdogan olmak üzere Formula 1’in tekrar ülkemize gelmesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz.”

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir