SON DAKİKA FORMULA 1 TEKRAR ÜLKEMİZDE

Son Dakika Formula 1 tekrar ülkemizde. 9 yıl aradan sonra tekrar ülkemizde yarışların düzenleneceği bildirildiği andan itibaren binlerce yarış sever heyecanla ilk yarış gününe kilitlendi.

Binlerce yarış tutkununun beklediği Formula 1 yarışları tekrar ülkemizde gerçekleştirilecek. Pandemi nedeni ile 2020 yarış listesinin belirlenemediği bugünlerde, süpriz bir adım geldi. Bundan yaklaşık 9 yıl önce ekonomik nedenlerle ülkemizde gerçekleşmeyen yarışlar artık yapılabilecek.

Formula 1 ve İstanbul Park yönetimi sonunda imzaları attı. Bugün yapılan resmi açıklamayla birlikte Türkiye, 2020 Formula 1 takvimine alınmış oldu. Yarışın tam adı Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 olarak belirlendi.

Yarışların 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirileceği açıklandı. Ancak pandemi nedeni ile yarışların seyircilere açılıp açılmayacağı net değil. Yetkililerin bu konu hakkında çalışmaları sürüyor.

Yeniden gerçekleşecek Formula 1 yarışları hakkında İletişim Başkanı Fahrettin Altun’da sosyal medyadan açıklamada bulundu. Altun: ” 9 yıl aradan sonra @f1 organizasyonunun yeniden Türkiye’ye gelmesi tüm sporseverler gibi bizleri de çok sevindirdi. Organizasyon kabiliyeti tüm dünyaca bilinen Türkiye, 13-15 Kasım’daki yarışa inşallah yine örnek bir ev sahipliği yapacak.” dedi.

Fahrettin Altun Açıklama
Fahrettin Altun Açıklama

Ayrıca yarışlarında başlamasında katkısı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Altun şunları aktardı; ” Başta bu konuya uzun süredir büyük önem veren, organizasyonun Cumhurbaşkanlığımızca himaye edilmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız @RTErdogan olmak üzere Formula 1’in tekrar ülkemize gelmesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz.”

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA OTOGAZ’DA ÖTV DÜZENLEMESİ YAPILDI

Son Dakika otogaz'da ÖTV düzenlemesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan indirim haberleri vatandaşları sevindirmişti. Bu haberin ardından otogaz tüketicileri de bir indirim haberi bekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir